Евакуираха ученици от няколко хасковски училища заради сигнали за взривни устройства

22.01.2025 10:48
Редица сигнали за бомби в училища в страната са подадени тази сутрин. СНИМКА: Пиксабей

Сигнали за поставени взривни устройства са получени тази сутрин между 7 и 9,30 ч на електронните пощи на няколко гимназии в Хасково, съобщиха от Областната дирекция на МВР (ОДМВР).

След първите сигнали сутринта са евакуирани ученици от Професионална гимназия по транспорт и аграрни технологии „Никола Вапцаров", в чиято сграда в момента учат и децата от Основно училище „Никола Вапцаров", както и от Спортното училище „Стефан Караджа" в областния град.

Полицейски екипи от Районното управление в Хасково са реагирали на злоумишлените съобщения и на място са изпратени екипи от полицаи и пожарникари, уточниха от пресслужбата на ОДМВР.

В спортното училище сигналът е получен на имейл към 6,40 часа, каза за БТА директорът Силвия Тенчева. В него са се съдържали заплахи, че има поставени из сградата взривни устройства. След претърсване на сградата, такива не са намерени и учениците са се върнали в класните стаи, каза директорът на спортното училище.

Минути преди 10 ч заради сигнал за взривно устройство бяха евакуирани и учениците от Езиковата гимназия в Хасково „Проф.д-р Асен Златаров".

Казаха ни да напуснем сградата веднага, защото има сигнал за бомба, разказаха младежи пред БТА. В последствие стана ясно, че нареждането от ръководството на гимназията е било да се върнат отново в училището към 11 ч.

От пресслужбата на ОДМВР в Хасково съобщиха по-късно, че по случаите с бомбените заплахи проверката се извършва от Дирекция "Киберпрестъпност" на Главна дирекция "Борба с организираната престъпност" (ГДБОП). Осъществен е контакт с чуждестранни хостинг компании, български и международни партньорски организации и служби.

Други от От страната и света

Учени откриха най-уязвимите към мутации участъци в човешкия геном

Учени от Центъра за геномно регулиране в Барселона, Испания, са открили "горещите точки" на мутации в човешкия геном, пише сп. "Нейчър къмюникейшънс". Изследователите са установили

Цицелков няма да напусне сам Обществения съвет, ЦИК не може да го изгони

Създаден през 2014 г. само с един текст в Изборния кодекс от Мая Манолова, до момента съветът няма подобен казус Няма да напусна Обществения съвет към ЦИК. Няма никакво правно основание

След 4 години ремонт 50% от ПАВЕЦ “Чаира” - най-голямата батерия, ще заработи от април

Централата се счупи през 2022 г. В началото на април ремонтът на още един хидроагрегат на ПАВЕЦ “Чаира”, която е най-голямата батерия за ток в Югоизточна Европа, ще заработи с 50% от капацитета си

Италия закрива олимпиадата като опера, протест срещу игрите

Със знаменитата наздравица от "Травиата" във Верона стартира закриването на 25-те игри на зимната олимпиада. Италианците отново отдават почит на своята култура

Братът на Евгения, натъпкана в куфар, за новата присъда: Усещането е като за второ убийство

Братът на Евгения Владимирова – младата жена, открита мъртва в куфар през 2021 г., проговори за първи път пред медии в ефира на NOVA. Случаят претърпя обрат

>