Делян Пеевски: Сделката на деребеите в коалицията е да прикрият престъпленията им

22.01.2025 09:27
Делян Пеевски СНИМКА: Велислав Николов

"В петък ще стане ясно каква е цената на срамната сделка, на това, което се роди. Аз предричам, че ГЕРБ, БСП и цялата тази кохорта ще прикрие извършването на престъпления от народни представители и няма да им дадат имунитетите. Моята информация е, че това е сделката за влизането на деребеите в коалицията".

Това каза председателят на групата на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски в кулоарите на парламента.

С поискани имунитети до днес бяха Джейхан Ибрямов и Марио Рангелов от групата на ДПС-ДПС, както и Лена Бориславова от ПП-ДБ, но преди началото на пленарното заседание тя обяви, че вече се е отказала от защитата си.

"На председателски съвет казах, че искам да се внесе точката, защото председателката извърши укривателство близо два месеца", разказа Пеевски. Вчера председателката на парламента Наталия Киселова внесе в деловодството на парламента три проекторешения за сваляне на имунитетите на тримата депутати. Днес Пеевски потвърди, че е бил готов да подаде сигнал срещу нея в прокуратурата, ако Киселова не бе задвижила процедурата вчера.

Ако Ибрямов и Рангелов не се откажат от имунитетите си доброволно като Бориславова, те ще бъдат подложени на гласуване от залата тази седмица.

"Формулата е правителство на грабежа между ГЕРБ, ИТН, БСП и деребеите, алчност, грабене, ходене по кабинети, министерства, заместник-министри, по отдели са всички, никой не се занимава с хората, никакви теми за хората не се решават: отхвърлиха за хляба, за ДДС на ресторантьорите, за енергетиката - нищо. Само грабеж. Това ще бъде правителство на грабежа и имунитетите", каза Пеевски за новото правителство.

"Днес беше жалка гледка, като съобщиха тук на други колеги, че няма да имат комисии, страданието им. Защото управляващите взеха всичко. Видяхте колко далновидно им казах, че не искаме нищо от тях. Е, другите трябва да вземат в момента огризките. Който вземе тези 44 зам.-председателски места е взел огризките от крадците", каза Пеевски за разпределянето на председателските места в парламентарните комисии. Те са общо 25. Вчера коалиционният съвет се е договорил за разпределянето им, което влиза и в днешната програма на парламента. Трябваше обаче да е първа точка, но бе преместена като за втора, така че е възможно да вървят последни договорки. Миналата седмица Рая Назарян от ГЕРБ увери, че шефски места ще има и за опозицията.

Други от От страната и света

МОСВ прекратява споразумението със сдружението на рейнджърите през юни миналата година

На 26 юни 2025 г. МОСВ е уведомило Сдружение „Национална агенция за контрол на защитените територии" (Сдружение НАКЗТ) за едностранно прекратяване на Рамковото споразумение за сътрудничество

Иван Иванов представи позицията на България по Европейския план за жилища на достъпни цени

„Ускоряването на строителството и насърчаването на енергийно ефективно, висококачествено строителство са от съществено значение, особено за уязвимите групи и за домакинствата със средни доходи

И в Свищовско задържани мъж и жена, насилвали животни и продавали видеата

В свищовското село Царевец са задържани мъж и жена, които са изтезавали животни, заснемали са насилието и са продавали видеото. Издевателствата върху животните са се случвали в сайвант и гараж

Бойко Борисов: Не съм говорил с БСП и ИТН за смяната на шефа на парламента

Изборите се бавят вече седмици, а ГЕРБ искахме да са незабавни Борислав Сарафов е легитимен и.ф. главен прокурор ГЕРБ не са обсъдили с партньорите си ИТН и БСП идеята да изберат нов председател на

Стартира продажбата на билети за 65-ото издание на МФ „Мартенски музикални дни"

От утре /4 февруари/ започва продажбата на билети за едно от най-престижните събития в музикалния календар на България – Международният фестивал „Мартенски музикални дни"

>