Община „Родопи" и УХТ привличат млади хора с биохрани

20.01.2025 17:06 24 часа Пловдив онлайн
Ръководствата на УХТ и на община "Родопи" договориха сътрудничество.

Привличане на млади хора да учат в Университета по хранителни технологии в Пловдив и след като завършат образованието си да останат да работят в община „Родопи". Около тази инициатива се обединиха кметът Павел Михайлов и ректорът на висшето училище проф. Галин Иванов. Двамата се договориха и за сътрудничество в биохраните.

„Община "Родопи" е с развита хранително-вкусова промишленост и туризъм, на наша територия има много ферми за производство на месни и млечни продукти и винарски изби. Хората, които са ангажирани с тези бизнеси, могат да ги развиват със съдействието на висшето училище", смята Михайлов.

Университетът ще се включи във фестивалите на храните и виното на територията на общината. Населените места на територията на „Родопи" стават все по-популярни със своите празници - на бабека, на баклавата, както и Трифон Зарезан.
Във висшето училище в момента една от най-търсените специалности сред младите хора е „Храни, хранене и диететика", а от тази година се открива и нова специалност „Детско и юношеско хранене".

Други от От Пловдив

Издирват възрастен мъж от Скутаре, изчезнал около 2 часа снощи

Хората в селото се опасяват, че човекът може да има проблем с ориентацията Мъж на около 80-годишна възраст от  пловдивското село Скутаре се издирва, научи "24 часа"

Оборудват за близо 200 хил. лв. новите общежития на ЕГ "Иван Вазов" в Пловдив

Ще има много компютърна техника, камери за видеонаблюдение, домакински уреди и спортни съоръжения Община Пловдив обяви нова обществена поръчка за доставка на оборудване за новите общежития на ЕГ

Търсят директор за новата детска градина в район "Тракия"

Документи се подават до 16 декември Община Пловдив е обявила конкурс за длъжността директор на новата детска градина, която се казва "Тракия", става ясно от публикувана обява на сайта им

Двама адвокати напират за главен юрисконсулт в община Пловдив

Заявления са подали общо четирима души Адвокатите Албена Ботева и Димитър Кочанов са сред участниците в обявения от община Пловдив конкурс за главен юрисконсулт в отдел "Правно-нормативно

Пловдивчанин се напи в казино и се развилня в магазин, заплаши да размаже полицаите

Почерпил се на 8 декември, но едва ли е заради студентския празник, има завършен само девети клас Пловдивчанин ще трябва да плати глоба от 200 лв. за заплахи към полицаи

>