Манол Генов при приемане на поста министър на околната среда: Ще вдигаме нивото

16.01.2025 17:40
Манол Генов КАДЪР: БНТ

Министърът на околната среда и водите Манол Генов прие поста от досегашния служебен титуляр Петър Димитров на символична церемония във ведомството. 

„Винаги съм бил с впечатление, че в Министерството на околната среда и водите има специалисти с добра експертиза. Предстои да вдигаме нивото на тази експертиза за в бъдеще и да сме още по-експедитивни. Ние сме администрация, която трябва да бъде в полза на хората. Те затова плащат данъци, за да ги обслужваме навреме и качествено“, заяви асеновградчанинът Генов.

Днес Народното събрание одобри правителството с премиер Росен Желязков със 125 гласа „за“, 114 „против“ и без въздържали се.

ГЕРБ-СДС, „БСП-Обединена левица“, „Демокрация права и свободи“ - ДПС и „Има такъв народ“ подкрепиха кабинета „Желязков“. „Против“ гласуваха от „Продължаваме промяната-Демократична България“, „Възраждане“, „ДПС-Ново начало“ и „Морал, единство, чест“ (МЕЧ). Със същите гласове беше одобрена и структурата на Министерския съвет.

Други от От страната и света

Даниел Вълчев: Когато държавата агонизира, обществото се пробужда

"Колкото повече агонизира държавата, толкова по-голяма вълна недоволство ще се надигне. Това казах преди двайсетина дни и срещу мен се надигна вълна на недоволство

Бургас започна Никулден с масово къпане в морето

Масово къпане в морето отбеляза началото на Никулден в Бургас. Десетина ентусиасти начело с рекордьора по плуване Цанко Цанков се гмурнаха във водата и прекараха доста време насред двуметровите вълни

Къмпинг "Арапя" край Царево е под вода (Снимки, видео)

Продължителните валежи в Бургаско предизвикаха локални наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево. "Наводнени са редица незаконни обекти по поречието на реката, които ще бъдат премахнати"

Денков: Имаме нужда от избори, които да преосноват Народното събрание като състав

"Един бюджет е обществен договор — доста обемен и важен. Както е в договорите - трябва да прочетем внимателно какво пише с малките букви. Затова докато не го прочетем и не видим внимателно какво е

Мартин Димитров, ДБ: Избори днес ще променят тотално ситуацията в парламента

Ако днес се проведат избори, ситуацията в парламента ще бъде коренно различна от днешната. На първо място много от малките партии, които имат депутатски места сега

>