Атанас Атанасов: Борисов събра разделеното ДПС с тази коалиция

16.01.2025 12:57 Павлета Давидова
Атанас Атанасов и Кирил Петков

Борисов, създавайки тази коалиция, на практика събра разделеното ДПС - "Новото начало" гласува против правителството, но има министри, а АПС гласува за правителството, но няма министри.

Тази теза прокара в парламентарните кулоари Атанас Атанасов от ДБ след като по-рано днес правителство с мандат от ГЕРБ, министри от БСП и ИТН и подкрепа от хората на Ахмед Доган ДПС ДПС положи клетва за управление.

Съпредседателят на ПП Кирил Петков също намекна за зависимости на някои от министрите от влиянието на Делян Пеевски. "Вижте на спортния министър брат му какво е работил преди това... хотела в Халкиди, който има заем от ББР. Г-н Караджов знаем, че той също има тенденции да избира обществените поръчки по непрозрачен начин", каза той.

Парламентарната група на ПП-ДБ остава в опозиция и "ще пази от изкушение" правителството. "Да ли ще раздават пак пари от джипката, дали ще дават пари само на общините на "Новото начало", дали ще има прозрачност", каза Петков. Формацията ще има експерти, които да следят действията на всеки министър, за да са сигурни, че обществените средства "отиват за хората".

"Знаем обаче, че има политики, които са трудни за ГЕРБ. Трите антикорупционни закона трябва да вкарат тези 10 млрд. в държавата, защото са управляващи. Не могат да стоят вече отстрани и да казват „не". Да видим какво ще направят с паркингите на мафиотите по границите – знаем, че са обвързани с някои от партиите в този кабинет", заяви Петков.

Други от От страната и света

Два протеста започнаха в София

Два протеста има в момента в София.  Протест под надслов "Не храни прасето с твоите пари Vol. 3" започна в 18 часа на столичния площад "Независимост". Организиран е от ПП-ДБ

Зафиров инспектира работата на Регистрационно-приемателния център за бежанци в „Овча купел“

Вицепремиерът Атанас Зафиров инспектира работата на Регистрационно-приемателния център в столичния квартал „Овча купел" на Държавна агенция за бежанците (ДАБ) към Министерския съвет

Вижте какво е състоянието на пътищата тази вечер

Агенция "Пътна инфраструктура" информира за състоянието на пътищата, въведените ограничения и метеорологичната обстановка у нас към 17:30 часа. I. МЕТЕОРОЛОГИЧНА ОБСТАНОВКА: Температурите са в

Русия прати пари за пенсии в България с година закъснение

Русия е превела пари на българския Национален осигурителен институт, за да бъдат изплатени пенсиите на работили в СССР и Руската федерация българи, както и на руски граждани, живеещи в България

Осъждан 16 пъти е обвинен за трафик на 82 кг марихуана през "Дунав мост"

Окръжната прокуратура в Русе повдигна обвинение на 50-годишен мъж за контрабанда на 82 кг марихуана на стойност над 1,3 млн. лева. Това съобщиха от прокуратурата

>