Правната комисия започва с промени в Изборния кодекс, вместо със съдебния закон

07.01.2025 13:23
Заседава 51-ият парламент.

Вместо с промени в съдебния закон, както се очакваше, комисията по конституционни и правни въпроси започва с Изборния кодекс. След това депутатите ще гледат промени в Закона за вероизповеданията, а едва след това промените в съдебния закон. 

Членовете на комисията по конституционни и правни въпроси са 23-ма. Председател е Росен Желязков. Преди заседанието той не коментира развоя на преговорите.

В началото на заседанието от ИТН предложиха да се включи и Изборният кодекс, а от ГЕРБ да се обсъдят и промени в Закона за вероизповеданията. От БСП пък поискаха този проект да се гледа като точка първа. 

Петър Петров от "Възраждане" коментира, че това са опити да се напълни дневния ред, за да не се стигне до доклад за съдебния закон. На свой ред Надежда Йорданова също предложи да се гледат промени в Изборния кодекс, но след промените в съдебния закон.

Депутатите решиха даа гледат всички проекти. 12 бяха да се започне с Изборния кодекс. 14 бяха втора точка да са промени в закона за вероизповеданията.  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Други от От страната и света

Запълниха дупката, в която за денонощие над 20 автомобила спукаха гуми

Запълнена е дупката по главен път Е79, заради която над 20 автомобила са спукали гуми през последните 24 часа, видя репортер на БТА. Опасният участък се е намирал на около 10 километра след Враца

64-годишен е в тежко състояние след катастрофа по пътя София-Варна

Мъж на 64 години е в тежко състояние след катастрофа по пътя София-Варна в района на Добри дял, съобщиха от пресцентъра на областната полиция във Велико Търново

Делян Добрев: Новият бюджет отговаря на очакванията на протестиращите

"В новия бюджет отговаряме на очакванията както на бизнеса, така и на протестиращите. Четирите основни искания на протеста са изпълнени. Няма увеличение на данък "Дивидент"

Традиционният турнир "Купата на Община Русе" отново посрещна най-добрите млади джудисти

Над 130 състезатели по джудо се събраха днес в зала „Дунав", за да премерят сили в Националния детски отворен турнир по джудо за „Купата на Община Русе"

Затвориха Кулата и Илинден за камиони заради стачката на гръцките фермери

Преминаването на камиони над 12 тона през граничните пунктове Кулата и Илинден е ограничено заради стачката на гръцките фермери, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура"

>