Диана Дамянова: ПП-ДБ ще се разделят, ДБ са по-разумни

23.12.2024 13:47
Диана Дамянова СНИМКА: ЛИЧЕН АРХИВ

Очаква ни интересен 5 годишен политически период, прогнозира пиар експертът Диана Дамянов в интервю пред БНР. В предаването "12+4" те коментира политическа ситуация в България през отиващата си година.

"В историята както в бутилката с вода няма празни пространства, но историческите процеси са по-бавни. Сега чувстваме безизходица в последните 2 – 3 години. Ще дойде политическа сила, която ясно и последователно ще изразява интересите на демократичната общност, откъде ще дойде не знам, няма да е в следващите няколко дни, но ще дойде. Вървим към два полюса и единият е ГЕРБ. Другият може е отляво, откъм президентство, може от центъра – защото някой трябва да се грижи за икономиката ни, оставена на самотек", прогнозира Диана Дамянова.

Хубавата новина е, че българите все по-малко обръщат внимание на политическата класа, освен презрението, игнорната е. И затова хората, намират добрите неща в живота и спортните успехи и културни също. Но никой не може да каже добра дума за българския обществен живот, който е тотално блато и сега има надежда да излезем от него", каза Дамянова.

Според нея, проблемът е, че през 2024 г. се е "затворила демократичната врата, която беше отворена през 2020 г. с излизането на хората на площада".

"Вратата се затвори, защото хората очакват ГЕРБ да участва в управлението и му гласуват тази власт, но очакват представители на демократичните сили – ПП-ДБ за контролират тази власт. А те отказват, защото желаят да получат целия дивидент на управлението, бидейки втора пол сили с угасващ рейтинг", обясни Дамянова.

Тя смята, че ПП-ДБ ще се разделят, като твърди, че ДБ са по-разумни и като истинска партия, "сякаш осъзнава, че се ходи на избори, за да се управлява":

"И след като българският народ не ти е дал мандат за революционни промени, разбираш, че можеш да ги направиш заедно с ГЕРБ. Това е начинът".

Тя предупреди, че на ПП единственото политическо послание е антипеевски, друго не съществува и му правят рекламна кампания.

И предрече добра позиция на БСП в политическия ни живот, защото "спирането на упадъка може да е сигнал да се стабилизира":

"В държава, в която няма профсъюзно движение, у нас е псевдо, трябва да има партия, която да изразява интересите на работещите. Ролята на БСП е голяма, затова че трябва да има говорител на работническата класа."

За партии като МЕЧ и "Величие" тя каза, че са наказанието на българския народ.

Други от От страната и света

Главчев: Необходимо е да се подобри административният капацитет на местните органи

Повишаването на административния капацитет на органите на местната власт е абсолютно необходимо, особено в малките общини, за да могат общинските администрации да бъдат полезни на гражданите си и да

Парламентът обсъжда на второ четене промените в Изборния кодекс

Парламентът ще обсъди на второ четене измененията в Изборния кодекс за намаляване на броя на секциите в страни извън Европейския съюз (ЕС). Това е първа точка в програмата на Народното събрание за

Страницата с кадрите от гинекологичния кабинет в София вече е блокирана, видеата били над 100

Страницата с видеата от гинекологичния кабинет в София вече е блокирана. Въпреки това специалистите съветват всички жени, които се притесняват и са били в този кабинет или се открият в някое видео да

Един човек е загинал, а двама са пострадали при пожари през последното денонощие

Един човек е загинал, а двама са пострадали при пожари през последното денонощие, съобщиха от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН) на сайта си

Роман Василев за "Петрохан": Реакцията на институциите наподобява фолклор

Обществото иска отговори. Но това, което се случва от държавните институции, в отговорите, които те дават, възникват все повече въпроси. Разбрахме от ДАНС, че работи от две години

>