Актрисата Блейк Лайвли обвини режисьора Джъстин Балдони в сексуален тормоз

22.12.2024 12:31
Блейк Лайвли

Блейк Лайвли е подала жалба в съда срещу режисьора и неин колега Джъстин Балдони за сексуален тормоз на снимачната площадка на филма „Никога повече", съобщава АП.

В жалбата си прочутата актриса обвинява Балдони също така в последвали усилия да „унищожи" нейната репутация.

Жалбата, за която „Ню Йорк Таймс" съобщи, че е била подадена в петък в Калифорнийския съдебен отдел по граждански права, предшества съдебен процес. В нея сред обвиняемите са посочени Балдони, студиото „Уейфеърър", което стои зад романтичната драма „Никога повече", и публицистите на Балдони.

В жалбата Лайвли обвинява Балдони и студиото, че са предприели „многостепенен план" за накърняване на репутацията ѝ след среща, на която тя и съпругът ѝ Райън Рейнолдс са отправили обвинения в „повтарящ се сексуален тормоз и друго смущаващо поведение" от страна на Балдони и един от продуцентите на филма.

В жалбата се казва, че планът на Балдони включвал подхвърляне на инсинуации в онлайн форуми, организиране на кампания в социалните медии и публикуване на критични за Лайвли статии. Балдони е наел публицисти и кризисни мениджъри в „изтънчен, координиран и добре финансиран план за отмъщение", целящ да „погребе" и „унищожи" Лайвли, ако тя оповести публично своите притеснения относно поведението му на снимачната площадка, се твърди в жалбата.

В жалбата се казва също, че Балдони „внезапно се отклонил" от маркетинговия план на филма и „използвал „съдържание за оцелели от домашно насилие", за да защити публичния си имидж".

Брайън Фрийдман, адвокат, представляващ Балдони и студиото „Уейфеърър", нарече твърденията „напълно неверни, възмутителни и умишлено заядливи". Той отвърна на обвиненията на Лайвли за координирана кампания, като заяви, че студиото „превантивно" е наело кризисен мениджър „поради многобройните искания и заплахи, отправени от г-жа Лайвли по време на продукцията". Фрийдман също така заяви, че Лайвли е заплашила да не се появява на снимачната площадка и да не рекламира филма, „ако исканията ѝ не бъдат изпълнени".

Тези искания не са уточнени в изявлението, но в жалбата на Лайвли са изброени 30 искания, с които според нея Балдони и други са се съгласили след напрегнатото им заседание по повод на опасенията ѝ за враждебна работна среда.

Сред тях са: „да не се показват повече женски голи видеоклипове или изображения" на Лайвли и други лица на снимачната площадка и да не се обсъждат повече въпроси, свързани с порнографията, сексуалните преживявания или гениталиите.

Тя също така заяви, че Балдони не трябвало да пита треньора ѝ за теглото ѝ без нейно съгласие, не трябвало да я притиска за религиозните ѝ убеждения и не трябвало да споменава „повече за мъртвия ѝ баща".

Изисквало се е също координатор по въпросите на интимността да присъства на снимачната площадка, когато Лайвли има обща сцена с Балдони, и му е било забранено да влиза във фургона ѝ или във фургона на гримьорите, докато тя се съблича.

Изискванията също така гласят, че не трябва да има „повече импровизации на сцени с целувки" или добавяне на сексуални сцени във филма извън тези в сценария, одобрен от Лайвли при подписването на договора.

„Надявам се, че моите съдебни действия ще помогнат да се дръпне завесата на тези зловещи тактики за отмъщение с цел да се навреди на хората, които говорят за неправомерно поведение, и ще помогнат да се защитят други, които може да станат мишена", каза Лайвли в изявление за „Ню Йорк Таймс".

Филмът „Никога повече" е адаптация на бестселъра на Колийн Хувър от 2016 г. и беше пуснат на екран през август, като надмина очакванията на американския боксофис с дебют от 50 млн. долара.

Други от Възход и падение

На 4 март рожден ден

Димитър Димитров, съиздател на "Медийна група България Холдинг" Вероника Имова, член на Висшия съдебен съвет Доц. д-р Григорий Вазов, член на Фискалния съвет

Димитър Димитров - съиздателят на “24 часа”, за когото е важна смислената журналистика

Смислена журналистика и защита на качествените медии - това е каузата на Димитър Димитров, съиздателя на “24 часа” и на “Медийна група България Холдинг”

Мръсните тайни на българската история: Граф Игнатиев - освободител на България или отговорен за гибелта на Левски?

Стамболов го искал за княз, но волята на Александър II е друга През 1902 г. предстои честването на 25-годишнината от Шипченските боеве. Политическата обстановка е доста сложна

Ела Лангли оглави отново класацията на Billboard за сингли с Choosin’ Texas

Ела Лангли се завръща на първото място в класацията Billboard Hot 100 със сингъла Choosin' Texas, който отново оглавява подреждането и записва втора непоредна седмица на върха

Соня Йончева дава награди за класическа музика

Оперната прима Соня Йончева ще стартира церемония “Тракийски награди за класическа музика”, съобщават от екипа ѝ. Призовете ще се връчват всяка година в Пловдив

>