Деца на загинали служители от МВР ще получат дарения от благотворителни кампании в Пловдив

20.12.2024 17:31 24 часа Пловдив онлайн

Общо 12 605 лева бяха набрани от турнира по мини футбол, организиран в подкрепа на 21 деца на загинали полицаи и пожарникари от Пловдив и областта тази седмица.

В спортното събитие се включиха над 150 техни колеги от дирекциите на МВР и „Пожарна безопасност и защита на населението, Зонално жандармерийско управление, териториалните структури на „Военна полиция" и Държавна агенция „Национална сигурност" и Община „Пловдив", а благородната инициатива бе подкрепена и от представители на бизнеса и двата футболни клуба „Локомотив" и „Ботев".

От името на Синдикалната федерация на служителите в МВР децата допълнително ще получат и по 250 лева, а специален жест към тях отправя съпруга на загубил живота си пловдивски полицай, която е подготвила за всички лакомства, придружени с пожелания от Дядо Коледа.

Парично дарение от 5500 лева по общата сметка на Националната благотворителна кампания пък внасят учениците от втори и трети класове на ОУ „Кочо Честеменски" в областния град, които заедно с училищното настоятелство и родителите си организираха коледен базар с ръчно изработени изделия.

Националната благотворителна кампания за подпомагане на децата на загиналите и пострадалите при изпълнение на служебните задължения служители от системата на МВР се провежда целогодишно под патронажа на министъра на вътрешните работи. Средствата се набират чрез изпращане на SMS на номер 1866 за абонатите на А1, Yettel и Vivacom или чрез гласово обаждане на 090051866 за абонатите на Vivacom. Цената на краткото съобщение е 1 лв. (без ДДС), а на гласовото обаждане – 0.99 лв. (без ДДС). Средства могат да се превеждат и по единната банкова сметка с IBAN: BG71 BNBG 9661 3000 1462 01, BIC: BNBG BGSD, Българска народна банка, Централно управление. Натрупаните суми се разпределят между семействата на пострадали и загинали по време на изпълнение на служебните задължения служители от системата на МВР.

Други от От Пловдив

След близо 40 г. в пловдивската пожарна Марин Събев винаги ще помни катастрофата с 8 жертви на АМ "Тракия"

Спасил съм поне 5 живота, но дори на един човек да си помогнал да оцелее или да си запазил къщата или поминъка му, си струва, казва той След близо 40 г

ВиК аварията в Пловдив още не е отстранена, хиляди са без вода

С пресъхнали чешми са и част от жителите на Асеновград, Първомай и Раковски За втори ден тежка авария на ул. "Ландос" до бензиностанцията остави хиляди пловдивчани без вода

Коли се удариха на един от изходите на Пловдив, има ранен

Две коли са се сблъскали на "Цариградско шосе" близо до изхода на Пловдив и има ранен в катастрофата, съобщават от МВР. Инцидентът е станал тази сутрин около 8 часа на светофара преди завоя за ул

Спират движението заради дербито в неделя, променят се и маршрутите на автобуси

Шествие на привържениците на двата отбора ще затвори и бул. "Цар Борис III Обединител" Движението на автомобили и автобуси от масовия градски транспорт се спира в района на стадион "Христо Ботев" в

Много спортни събития има този уикенд в Пловдив

На Младежкия център ще се играе футбол, баскетбол, шахмат и тенис, а събраните средства ще се дарят за лечението на 11-годишния Дариан Сидеров Пловдив ще бъде наситен със спортни събития този

>