Деца от Украйна, намерили убежище в Пловдив, гостуваха на кмета

11.12.2024 14:11 24 часа Пловдив онлайн
Кметът Костадин Димитров посрещна украинчетата. С тях бяха Наталия Еллис, Димитър Георгиев и Таня Георгиева.

Деца от Украйна, чиито семейства са намерили в Пловдив убежище от войната, гостуваха в градската управа. Заедно с тях бяха и почетният консул Димитър Георгиев, директорът на Български червен кръст Таня Георгиева и ръководителят на фондация „Подкрепа и възстановяване за Украйна" и управител на Временния бежански център „Втори дом" Наталия Еллис, които връчиха на кмета Костадин Димитров благодарствена грамота.
„Изказваме огромната си признателност на Община Пловдив и кмета Костадин Димитров за подкрепата, която ни оказва за поредна година. Благодарение на нея всички украински семейства намират дом, работа и спокоен живот в Пловдив, а децата им живеят, учат и развиват своите способности на сигурно и безопасно място", посочи Наталия Еллис.
„Непосредствено след началото на войната между Русия и Украйна, започнахме грандиозен проект, благодарение на който успяхме да приютим над 150 украински семейства и да продължим да се грижим за тях заедно с Община Пловдив, Българския червен кръст и стотици доброволци, които помагат затова те да намерят своя втори дом тук. Много благодаря на Община Пловдив и всички други структури за протегнатата ръка и за грижите, които полагат", отбеляза Димитър Георгиев.
„От името на най-голямата световна хуманитарна организация, гарантирам, че винаги ще бъдем до Вас", изтъкна Таня Георгиева и подари на кмета Костадин Димитров книга, посветена на 145 г. от създаването на Българския червен кръст.
„Пловдив винаги е бил град, в който различни общности и религии живеят заедно. Благодаря на Почетния консул на Украйна, на БЧК и на Наталия Еллис, която е двигател на всички процеси. „Втори дом" е пример за това как трябва да си взаимодействаме и помагаме", подчерта Костадин Димитров.
Децата изпълниха украински народни коледни песни и стихове и подариха на кмета измайсторени от тях коледни играчки и картина.
Костадин Димитров спази традицията и изпрати малките коледари с лакомства, книжки и пожелания за светли празници.

Други от От Пловдив

Отличиха 80 пловдивски доброволци - дарили време, здраве, а понякога и рискували живота си (Снимки)

Сформира се отряд към БЧК- Пловдив, който да помага специално на хора с увреждания Бедни, болни, самотно живеещи възрастни, безработни, бездомни и многодетни семейства търсят помощ в социалната

Взимат за година книжката на пловдивчанин, минал на червено и блъснал дете в Кючука

7-годишният Костадин имал затруднения с движението на крака за половин година, пресичал на пешеходна пътека За 12 месеца се разделя с книжката си пловдивчанинът Николай Ташков

Заловиха двама младежи, разпространявали марихуана и кокаин в Пловдив

Единият бил спипан на улицата и обискиран, а другия - в колата му Полицията в Пловдив задържа двама младежи на 23 и 21 години, които се занимават с разпространение на наркотични вещества на

Само един кандидат остана за шеф на Спортния диспансер в Пловдив

Отпадналият желаещ не е представил електронна концепция за развитие на медицинския център Само един кандидат е допуснат до третия етап на конкурса за директор на "Медицински Център за рехабилитация и

Засилено полицейско присъствие ще има в Пловдив на 8 декември заради студентския празник

По традиция и тази година служителите на реда ще се грижат за сигурността и пътната безопасност около предстоящия празник на студентите – 8 декември, съобщават от МВР

>