Оранжев код за дъждове в Кърджали и Хасково, жълт код в Пловдив и още 10 области

07.12.2024 08:54
Снимка: НИХМ

Оранжев код за интензивни валежи от дъжд е обявен за днес за областите Кърджали и Хасково.

Жълт код за валежи от дъжд и сняг е в сила за други 11 области. Това са областите Пловдив, Стара Загора, Сливен, Враца, Монтана, Кюстендил, Благоевград, Смолян, Перник, както и София-град и София-област.

Днес ще бъде облачно и почти в цялата страна с валежи. В Северозападна България ще превалява дъжд и сняг. В централните и източните райони валежите ще са от дъжд. Значителни валежи се очакват в централните части на Южна България.

В Западна България и Дунавската равнина ще духа до умерен вятър от северозапад, а в Източна България вятърът ще бъде временно силен от юг.

Максималните температури ще са от 2°-4° в западните райони до 10°-12° в източните. За София максимална температура – около 4°.

През нощта срещу неделя в Източна България валежите ще продължат, а в западните райони от страната ще спрат и облачността ще се разкъсва и намалява.

В планините ще бъде облачно и с намалена видимост. В местата над 1500-1600 м надморска височина ще вали сняг. В Източните Родопи, Странджа и Сакар валежите ще бъдат от дъжд. В района на Централен Балкан и Родопите валежите ще са значителни, съобщава БНР.

По високите била и върхове ще духа силен и ураганен вятър от юг-югозапад. Привечер в масивите от Западна България вятърът ще се ориентира от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 3°, на 2000 метра - около минус 1°.

Други от Времето

Минус 13,8 градуса измериха в Кнежа

В Кнежа тази сутрин е измерена температура от минус 13,8 градуса. Това съобщи за БТА заместник-директорът на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) – филиал Плевен Валентина

НИМХ обяви жълт код за студено време за 27 области на страната

Предупреждение от първа степен - жълт код, за студено време в почти цялата страна с дневни температури под нулата, издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология

Жълт код за студено време, в Пловдив няма да е повече от -1°

Днес ще има разкъсана, по-често значителна облачност, сочи прогнозата на НИМХ. Жълт код за студено време е обявен почти в цялата страна. През повечето дневни часове температурите в по-голямата част

Снегът продължава и днес, в Пловдив температурите стигат до 0°

На много места днес ще вали сняг, като през нощта в Северна и Източна България, а през деня в Югоизточна снеговалежите ще са интензивни и значителни. Ще се образува нова снежна покривка

В Пловдив вече е бяла приказка, продължава да трупа, а температурата пада (Снимки)

Типична зимна вечер – само за кисело зеле със свинско и червено вино, говореха си съседи, докато разхождаха кучетата Навсякъде в Пловдив и областта пейзажът e зимен, а снегът продължава да вали

>