Критично остава състоянието на 56-годишен мъж, пострадал при катастрофата с жертва на "Тракия"

25.11.2024 08:48 Диана Варникова
Лекарите в пазарджишката болница се борят за живота на 56-годишния мъж

Четиримата пострадали при тежката верижна катастрофа на АМ „Тракия" в събота сутринта, при която загина 49-годишна жена, са транспортирани от екипи на Бърза помощ в Спешно отделение на МБАЛ-Пазарджик. Един от ранените е с опасност за живота. Това съобщиха от здравното заведение.

„Най-тежко е състоянието на 56-годишен мъж от София, който е приет с разкъсно-контузна рана на главата, с няколко фрактури на черепа, фрактури на прешлен и фрактури на лява подбедрица и разкъсно-контузни рани по краката. Има и контузионно огнище на белия дроб. Настанен е за лечение в Интензивното отделение.

27-годишна жена и 39-годишен мъж са с леки наранявания. Те са отказали хоспитализация в лечебното заведение и са освободени за домашно лечение. 36-годишен мъж с гръдна травма е приет за лечение в Хирургично отделение ", съобщи зам.- началникът на Спешното отделение д-р Димитър Бакалов.

Той допълни, че за спасяването на живота на най-тежко пострадалия работят екипи от Интензивното и Хирургичното отделение, от Неврохирургията и Ортопедията, но състоянието му остава критично.

Други от От страната и света

Парламентът прие споделеното родителство

Когато и двамата родители са заявили желание за възлагане на упражняването на родителските права и това е съответно в най-добрия интерес на детето, съдът може да постанови съвместно упражняване на

Започна консултацията на МЕЧ при президента преди мандатите (На живо)

Започна консултацията на МЕЧ при президента Румен Радев преди мандатите. Очаквайте

Кметът на "Младост": СОС готви скандална замяна - дава 10 дка терен, за да спаси друг в "Триадица"

Скандална замяна "кон за кокошка" се готви да извърши днес Столичният общински съвет. Става дума за замяна на частен терен в "Триадица", на който се планира да се изгради небостъргач

"Да, България": Нито един депутат не трябва да има охрана от НСО

Нито един депутат не трябва да има охрана от НСО. Това е позицията на "Да, България", която изрази Ивайло Мирчев в компанията на другия съпредседател на партията Божидар Божанов

Проучване: 1450 евро/кв.м влагат наематели на офиси за довършване и оборудване в София

Разходите на наемателите на офисни имоти в България за довършителни работи са сред най-ниските, като в София проектите с високи спецификации възлизат на около 1450 евро на кв. м

>