Асен Блатечки - шоумен и тв водещ, който уж помага на сираче по Коледа в “Заведи ме вкъщи”

20.11.2024 17:05 Виктория Костова
Асен Блатечки с децата, които играят във филма, и Елизабет Методиева на премиерата. До него вдясно е синът му.
Министърът на културата Найден Тодоров, Елизабет Методиева и режисьорът на филма Мартин Геновски на премиерата
Антон Радичев с Алекс Маринов
Асен Блатечки с две от момчетата, които играят във филма
Яна Маринова е лошата учителка в "Заведи ме вкъщи". До нея на снимката са Дарин Ангелов, Мартин Геновски и Елизабет Методиева

Запомних от този филм две неща – първо, да се опитаме да бъдем хора в равностойно положение, и второ, винаги да наблюдаваме какво се случва зад кулисите. Пожелавам на всички вас, на всички нас, да живеем във време, в което зад кулисите е по-хубаво. 

Това каза министърът на културата Найден Тодоров минути след премиерата на коледния филм "Заведи ме вкъщи". Главната роля в лентата е на Асен Блатечки, който играе бате Злати - шоумен и водещ на тв предаване с потъващ рейтинг. Като рекламен трик той подема инициативата "Заведи ме вкъщи" и кани дете в неравностойно положение да му гостува за Коледа. В ролята на момчето Ян влиза 14-годишният Алекс Маринов. 

Сюжетът на филма се заплита, когато детето попада в светлината на прожекторите и разбира за фалшивия блясък на успеха.

Другите важни герои са децата, които растат без родителски грижи в център от приемен тип. "Голям хит ставаме по Коледа и по Великден", казват те във филма.

"Ще видите една нова коледна история за дете без родители, което иска да бъде известно. Иска да бъде с неговия идол бате Злати", разказва Алекс Маринов.

Лентата е е дело на режисьора Мартин Геновски и е адаптация по едноименната повест на Михаил Вешим. Участват още Койна Русева, Китодар Тодоров, Антон Радичев, Албена Колева, Петър Калчев, Яна Маринова и Елизабет Методиева. 

„Щастлив съм, защото исках да създам филм, който да вълнува публиката и да бъде подходящ за цялото семейство. От емоциите на зрителите виждам, че сме постигнали целта", сподели режисьорът Мартин Геновски. 

„С много неща между другото е по-различен. Затова и с голямо удоволствие се съгласих да участвам. Предишния коледен филм го отказах – поканиха ме преди години, но тук сценарият много ме дръпна", разказа Асен Блатечки.

Филмът ще тръгне по кината от 22 ноември.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Други от Възход и падение

Камерън Диас посрещна третото си дете на 53 години

Актрисата Камерън Диас стана майка за трети път на 53 години. Тя и партньорът й Бенджи Мадън са посрещнали син.  Щастливата новина бе съобщена в социалните мрежи от музиканта

Днес от 9 до 11 ч тренировъчни полети над София във връзка за 6 май

Над София ще бъдат изпълнени тренировъчни полети във връзка с подготовката за 6 май - Деня на храбростта и празник на Българската армия, съобщиха от Министерството на отбраната (МО)

Николай Младенов, шефът на Газа, празнува 54

Николай Младенов, който бе назначен от Доналд Тръмп за генерален директор на Съвета за мир в Газа, празнува днес 54-ия си рожден ден. През последните 5 г

Емил Дечев празнува рожден ден в самолета, връща се от САЩ

Заради посещението на делегация на МВР в САЩ вътрешният министър Емил Дечев най-вероятно ще е над Атлантическия океан. На 4 май вечерта той хваща самолета от Вашингтон

На 5 май рожден ден имат

Николай Младенов, върховен представител за ивицата Газа в Съвета за мир, бивш външен министър на България и бивш координатор на ООН за Близкия изток Емил Дечев

>