Борисов: Омръзна ми от тези "смелчаци" (Видео)

18.11.2024 12:00
По каква работа да ходя да попълвам лексикони - обичате ли някой от тоя клас, а отричате ли се... Несериозно е, каза Борисов.
Бойко Борисов е категоричен, че няма да отиде на лидерска среща с хора, които не го искат.

Категоричен е, че няма да отиде на лидерска среща с хора, които не го искат

Мен ми омръзна от тия смелчаци. Те вече са страшни смелчаци. Не предвиждам среща.

Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов на брифинг след заседание на Изпълнителната комисия на партията. И отсече, че няма да отиде на лидерска среща, докато юристите на ГЕРБ и ПП-ДБ не изчистят законодателните инициативи.

"Председателят на ПП в едно изречение е казал, че Борисов го е страх от лидерски дебат, но в същото изречение казва, че не желае да управлява с ГЕРБ. По каква работа да ходя там? По каква работа да ходя да попълвам лексикони - обичате ли някой от тоя клас, а отричате ли се... Несериозно е. Атанасов казва: "Не щем Борисов като премиер, ама да дойде и да застане срещу всичките лидери". Отивам аз и срещу мен - Кирил, Асен, Надежда, Атанасов. Какво да правя срещу тях, всеки от тях предварително е казал, че не иска лидера на ГЕРБ", посочи той.

И прати ПП-ДБ "да си търсят друго мнозинство".

Ще има лидерски преговори с ПП-ДБ, но те ще се проведат само ако са за формиране на редовно правителство, заяви Деница Сачева след днешното заседание на Изпълнителната комисия на партията

"Имаме за цел да върнем нещата там, където им е мястото. Заради колективния транс сме забравили защо се провеждат избори - за да се избере мнозинство и правителство, да е ясна подкрепата за определени партии. Избори не се правят, за да си поставяме условия и да се обиждаме", добави Томислав Дончев.

Миналата седмица, след срещи с БСП и ИТН, Борисов съжали, че вижда само повтаряне на предизборни програми. "Ако продължим така, нищо добро няма да излезе и от този парламент. Предложението да се започне със законодателна програма е обречено на провал. Подобни подходи водят до чудовищни бюджети", предупреди тогава той. А предложението за председател на НС от ГЕРБ Рая Назарян, което той постави като фактор за евентуално съставяне на правителство, продължава да е под блокаж от мнозинството.

"Ако бъде избрана Рая Назарян (за председател на НС - бел. ред.), така както предния път, така и сега решението на Изпълнителната комисия е да не се съгласява да става служебен премиер", подчерта лидерът на ГЕРБ.

Той отхвърли и концепцията на ИТН доайенът на НС Силви Кирилов да е временен председател на НС. Тръгнем ли към Силви Кирилов, това означава, че са се разбрали за служебен премиер, заяви Борисов.

"Нищо не е на всяка цена. Като левскар ме дразни, че "Лудогорец" играе в лигата, "Левски" трябва да е там, ама трябва да е спечелил купата или да е в тройката. Дразня се. Винаги им пожелавам успех, но ме дразнят. Не може последният да иска вътрешно мин и да махне първия. Това не е демокрация. Или предпоследния да каже от нас зависи - ясно е, че няма да има", каза Борисов във връзка с исканията на Радостин Василев от МЕЧ да е министър на МВР.

"Компромисът е на база на тежестта на партиите. Затова бяхме на избори", добави лидерът на ГЕРБ.

Борисов отново напомни за голямата дупка в бюджета. "Помните ли Перник като изпадна в криза, докарахме вода от Родопите, сега цели области тънат - няма никакъв шум. А беше всяка сутрин живи връзки докато реша въпроса", каза той. И предупреди - НС няма да може да приеме бюджет. ГЕРБ яма да се съгласи за вдигане на данъци, добави още той.

                                                                                                                                                                                                                              

Други от От страната и света

Томислав Дончев: Румен Радев е редно да направи определение по скалата ляво и дясно

Не е толкова важно кой е служебен премиер и състава на кабинета. Те нямат отношение към изборния процес. Основните отговорности са на ЦИК, важно е, ако служебният кабинет не се държи като политически

Ивайло Мирчев: Андрей Гюров е логичният избор за служебен премиер

Кой трябва да бъде служебен премиер ще реши президентът, но логичният избор от гледна точка на това да има честни избори най-вероятно е Андрей Гюров. Това заяви народният представител от

България съдействa за връщането на дете от Норвегия при майка му след 7 години раздяла

България успешно съдейства за връщане при майката на изведено от родителска грижа българско дете в Кралство Норвегия, съобщиха от Министерството на външните работи (МВнР)

Немски фирми купуват амоняк от Саудитска Арабия по сделка в областта на зеления водород

Енергийни компании от Германия и Саудитска Арабия са сключили споразумение за износ на амоняк на фона на усилията на двете страни да разширят партньорството си в областта на зеления водород

И България замесена в досиетата "Епстийн"

Българска следа се появи в новите документи, публикувани от министерството на правосъдието на САЩ относно педофила Джефри Епстийн.  В няколко имейли, разменени между Епстийн и приближения му Даниел

>