Рапърът Йънг Тъг се призна за виновен за участие в престъпна банда

01.11.2024 10:50
Рапърът Йънг Тъг

Трийсет и три годишният американски рапър Йънг Тъг, който беше арестуван по обвинение за участие в престъпна банда, се призна за виновен. Това сложи край на наказателното производство срещу него в Атланта, 

Йънг Тъг, чието истинско име е Джефри Уилямс, беше осъден на 40 г. затвор, но заради признанието и заради излежаното до момента време беше освободен, предава БТА.

Йънг Тъг беше арестуван през 2022 г. в Атланта, Джорджия. Сега той получи 15-годишен изпитателен срок. Забранено му е да живее в родния си град Атланта в продължение на 10 години.

Според обвинението рапърът е основател на престъпната банда Young Slime Life (YSL) в Атланта. YSL е и име на неговия музикален лейбъл.

Първоначално рапърът отричаше обвиненията. Сега обаче Йънг Тъг се е признал за виновен за участие в престъпни улични банди, притежание на оръжие и др. По думите му в съда той се е разкаял за действията си и иска да отправи подходящи послания към младите хора посредством песните си.

Като част от условията по освобождаването е полагането на общественополезен труд.

Йънг Тъг започна музикалната си кариера през 2011 г. Албумът Punk излиза през 2021 г. и достига върха на американските музикални класации.

Йънг Тъг е носител на "Грами" през 2019 г.

Други от Възход и падение

Православен календар за 7 март

Св. свщмчци Василий, Ефрем, Капитон и др. епископи Херсонски (Злат. лит.) (Тип. с. 431) Християните били преследвани по времето на Диоклетиан. Затова патриархът пратил няколко епископи в различни

На 7 март рожден ден имат

Азис (Васил Боянов), фолкпевец ДесиСлава, певица Невена Андонова, сценарист и кинопродуцент Иво Братанов, бивш тенисист, рекордьор в купа “Дейвис” Любомира Бачева, бивша тенисистка Руслан Вуцов

Виктория вдигна наградата “Еми” за визуални ефекти, ще мине ли и по червения килим за “Оскар”

Младата българка работи във филмовата индустрия в Лондон и е в екипа на спечелилия 5 награди сериал "Андор" Родена в София, прекарала първите си години в разложкото село Бачево, учила в Благоевград

Българите Ливия Стоянова и Ясен Самуилов обличат звездите в "Емили в Париж"

Къщата за висша мода On Aura Tout Vu в Париж, чийто главни дизайнери са българите Ясен Самуилов и Ливия Стоянова, обяви колаборация с хитовия сериал на "Нетфликс" - "Емили в Париж"

Мисия: “Военна сестра”

Тази професия е отговорност, която се носи със сърцето. Не е просто работа, а грижа за човешките съдби, казва сержант Гергана Георгиева На фронта важи правилото - стабилизираш

>