Майка от Скутаре: Детето ми твърди, че госпожата удря, дърпа уши, наказва

01.11.2024 07:52
Кметството на с. Скутаре

За психически и физически тормоз в детската градина на село Скутаре сигнализираха родители пред Нова телевизия. Те твърдят, че учителки и възпитателки насаждат омраза между децата, включително и на етническа основа. По думите на родителите често в градината децата са бити и дърпани за уши.

Напрежението назрявало от два месеца, но вече ескалира. Родителите казват, че две от възпитателките се държали лошо с децата им. Това са майка и дъщеря, мълвят в селото. По думите им те са от Рогош. Майката Илияна Ванева започнала работа през 2018 година, а дъщерята Нели – през 2020–а. Парадирали, че са близки с кмета на община "Марица".

„Поведението им е арогантно, грубо, проявяват физически и психически тормоз. Вкъщи децата започнаха да агресират и срещу нас, родителите. Насажда им се, че те са лоши и виновни за това, което им се случва", заяви Илияна Видева. По думите ѝ една от възпитателките за първа година е в яслата и оттогава започнали проблемите.

„Моят син казва, че госпожата системно ги удря силно, дърпа ги за ушите, наказва ги", заяви друга майка.

„Предприети са мерки. Имаше извънредна родителска среща. Ще променим екипа", заяви временната директорката Милена Шопова. Настоящата шефка Маргарита Солина е в процес на пенсиониране и ползва от септември болнични, за да отложи излизането си в заслужен отдих и в градината цари, меко казано, безвластие, говорят открито хората в Скутаре.

"Не временната директорка Милена Шопова трябваше да се черви днес пред камерите, а Солина трябваше да застане, защото тя толерираше майката и дъщерята", категорични са жители на Скутаре.

Други от Регион

Хиляди мюсюлмани в Кърджалийско и Пловдивско изпълниха джамиите за Рамазан байрам

След молитвата вярващите се поздравяваха с „Байрам мубарек олсун" и се отправиха към домовете си Хиляди мюсюлмани изпълниха джамиите в Кърджалийска област тази сутрин

Важно за пътуващите към Гърция: Ремонт затваря временно пътя към „Маказа"

Обходният път е с малък капацитет и за великденските празници се очаква сериозно натоварване Пътят между Комотини и Нимфея (А-23), който води директно към граничния пункт „Маказа"

Осъдиха лекарка от Асеновград за издаване на фалшиви ковид сертификати

Д-р Ангелина Згуровска категорично отказа да даде обяснения по случая, не се признава за виновна Бившата пловдивска ресторантьорка Таня Гинева се яви в съда и разказа

Д-р Светозар Шуманов развя белия байрак в Асеновград: Да си намерят друг председател

Отказва да е и. д. шеф на местния парламент, изкара 2 заседания на поста Д-р Светозар Шуманов е внесъл заявление в Общинския съвет на Асеновград, с което се отказва от заемането на поста временен

Шестима задържани при спецакция в област Пазарджик

С полицейски заповеди за срок от 24 часа са задържани 6 лица и са разкрити 14 престъпления при проведената вчера специализирана полицейска операция в Пазарджишко

>