Военни се спуснаха на 1000 метра надморска височина и температура на водата 1°С

03.10.2024 16:32
Снимка: Министерството на отбраната.

Военнослужещи провеждат водолазна подготовка при високопланински условия на язовир Искър. На 1000 метра надморска височина и температура на водата 1°С вниманието на водолазите е концентрирано в разузнаване, устройване и преодоляване на заграждения на вода при високопланинските условия. Това съобщи пресцентърът на Министерството на отбраната.

Личният състав започна подготовката с изпълнението на леководолазни спускания. Военнослужещите отработват задачи, сред които организация на водолазните спускания в различни условия и правила за изпълнение, прокарване на пътна нишка и ходене по нея на различни дълбочини и други.

Съвместната водолазна подготовка е на военнослужещи от 2-ра Тунджанска механизирана бригада и 55-и инженерен полк, назначени на водолазни длъжности, от състава на Сухопътните войски, военнослужещи от инженерна рота от Военноморските сили и служба „Военна полиция" и се провежда в района на учебно-тренировъчната и мобилизационна база „Искър" на служба „Военна полиция" на язовир Искър. Водолазната подготовка ще продължи до 11 октомври под ръководството на старши сержант Георги Начев, от състава на инженерния полк.

Други от От страната и света

Измислиха го: и къщите най-после ще получават пари за саниране

Фондът за декарбонизация ще финансира мерките – може да е само смяна на дограма, изолация, купуване на термопомпа или всичко заедно според нуждите на домакинството Как хората ще могат да ползват

Владо Зомбори: Смъртта на баща ми и раждането на дъщеря ми пренаредиха приоритетите ми

„Това събитие, наред с раждането на дъщеря ми, пренареди приоритетите ми из основи. Смъртта на баща ми ме накара да осъзная, че сме тук за кратко и трябва да бъдем много отговорни към времето си"

В Гърция ще може да теглиш пари в брой от магазините от 2026 г.

В Гърция ще може да се теглят пари в брой от магазините от началото на 2026 г.  При покупка от магазините клиентът ще може да изтегли и пари в брой без банкомат, информират гръцките банки

Желания за пони, папагал, живо мече "изскачат" от писма до дядо Коледа на деца от Добрич

"С 845 писма от различни места от област Добрич – детски градини, училища, семейства, завърши  тазгодишният конкурс "Най-красиво писмо до дядо Коледа"

18-годишно момиче загина при катастрофа край село до Варна

Момиче на 18 години загина тази сутрин при катастрофа край село Казашко, съобщиха от дирекцията на полицията във Варна. Инцидентът е станал около 8:30 часа

>