Разпознаха вандалите, вилнели в парк "Артилерийски" в Стара Загора

16.09.2024 17:31 Ваньо Стоилов
Разпознатите вече вандали преобърнали част от пейките в старозагорския парк "Артилерийски". Снимка: Община Стара Загора
Изтръгнато кошче за смет след вандалските набези в парка. Снимка: Община Стара Загора

Вече са разпознати лицата, които са свързани с грозното деяние по унищожаването на детски катерушки, пързалка, пейки и друга паркова мебел в парк „Артилерийски" в Стара Загора. Това съобщи секретарят на община Стара Загора Николай Диков.

Допълнително "24 часа" научи, че това е станало по записите на камерите в парка.

Веднага след получаването на информацията за вандалските набези е инициирана проверка от общинска полиция, ОД на МВР в Стара Загора и Второ районно управление. Работата на правоохранителните органи продължава, нападателите тепърва ще бъдат издирени и наказани.

"Изказвам благодарности на полицията за бързата реакция. Оставаме непримирими към всички прояви на безсмислено унищожаване на обществено имущество и на нарушение на реда", подчерта Николай Диков.

Отстраняването на щетите в парк „Артилерийски" вече е започнало, то се извършва от звено "Организация на движението и аварийна поддръжка" към община Стара Загора.

По-рано през деня беше съобщено за проявата на вандализъм, която включва изхвърлени през оградите 7 пейки, изтръгнати 2 кошчета за смет, заедно със стойките и фундамента им, счупени указателна табела и елементи от детска пързалка.

"Пейките вече са върнати на местата им в детската площадка, благодарение на съдействието, оказано от полицейски служители и родители. Тези пейки бяха и допълнително закрепени към бетоновата основа. Утре ще се ремонтира и възстанови детското съоръжение. Ще се бетонират и кофите за смет", съобщи Методи Губеров, главен експерт в звено „Организация на движението и аварийна поддръжка".

До края на следващата седмица ще бъдат ремонтирани и счупените пейки.

Други от От страната и света

Илияна Йотова започва консултациите за назначаване на служебен премиер във вторник

Президентът Илияна Йотова ще проведе първите консултации с представители на парламентарните групи в 51-вото Народно събрание в рамките на процедурата по назначаване на служебен министър-председател

Мелник вече ще има нов лекарски кабинет, правят още 3 в отдалечени села

Общините Сандански и Гоце Делчев ще изградят амбулатории за извънболнична помощ в населени места, отдалечени от общинските центрове. Жителите на град Мелник и на селата Джигурово и Левуново от община

Еднодневна дървена ваканция обявиха в Плевен

В Плевен 3 февруари ще бъде неучебен ден заради очаквани ниски температури и усложнена зимна обстановка. Това съобщиха от пресцентъра на Общината след като е издадена заповед на кмета Валентин

Мъж подпалил къщата на чичо си в Берковица

Сигнал за пожар в частен дом в Берковица бил подаден на спешния телефон 112 на 1 февруари около 20:37 часа. Пламъците унищожили част от покривната конструкция на сградата

500 лева глоба за варненец, налитал на клиенти пред заведение в Пампорово

20-годишен варненец отнесе глоба от 500 лева за дребно хулиганство от Районния съд в Смолян. Младият мъж, пред питейно заведение, е извършил непристойна проява

>