Корнелия Нинова: БСП е вече на задкулисието и на хората с пари

15.09.2024 09:24

БСП е вече на задкулисието, на хората с много пари, на хората, които искат да я използват за лична изгода. Така бившия председател на социалистическата партия Корнелия Нинова отговори на въпрос на кого е БСП в сутрешния блок "Денят започва с Георги Любенов" по БНТ. Тя, заедно с Георги Свиленски, Иван Ченчев и Крум Дончев бяха изключени от партията.

Тя обърна внимание на твърдението на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че БСП им е естествен партньор. Заместниците ми в сегашното ръководството на БСП реагираха полупозитивно - Гуцанов заяви от трибуната, че уважава ГЕРБ, Вигенин заяви, че може, но без Борисов в ГЕРБ. За мен това е тежко предателство към избирателите на БСП, които 8 години водихме битка срещу модела ГЕРБ. Това е едно от последствията от изключването ми, каза още Нинова. Според нея за много кратко време са се случили няколко неща.

Едното е прегръдката с ГЕРБ, което ще е най-голямото предателство, изброява Нинова. Второ - хората, напуснали или изгонени от БСП, след като са направили свои партии и са работили срещу БСП, се върнали, седнали на масата на преговорите на БСП и сега редели листите.

Трето - връщане на либералното управление на БСП за сметка на консервативното. 

Четвърто - наложи се стил, който никога не ми е бил познат: силов, газене на устав, на закони, на правила, мачкане на хора, заплахи, продължи Нинова. В резултат на това - партията се разцепи отгоре до долу. Нинова отрече колаборация с МЕЧ на Радостин Василев.

Ще стъпя на опита си - на 1 май направихме подобно обединение с 30 формации и на 9 юни резултатът ни се срина, обясни Нинова и допълни, че може да се изгуби твърдото ядро. Шансът е да спечелим периферия. Дали ще успеят - зависи, пожелавам им успех, каза още Нинова и изрази надежда БСП да премине 4-процентната бариера.  

Други от От страната и света

Задържаха трима, откраднали кола в "Люлин"

Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност трима мъже за противозаконно отнемане на лек автомобил. На 30.01.2026 г. около 07,30 часа пред детска градина в ж.к. „Люлин" в гр

Диана Дамянова: Радев направи това, което е логично, но нечестно

Румен Радев предпочита да бъде сам на „сцената", сякаш влиза в ролята на цар, досега не е дал конкретна информация, по въпросите, които ни интересуват

Новите зам.-кметове на София по образование и градско развитие встъпиха в длъжност

Двама от общо тримата нови заместник-кметове на Столична община – Десислава Желязкова и Любо Георгиев встъпиха в длъжност днес. Те започват работа в рамките на новата управленска структура на

Засякоха фалшива банкнота от 200 евро във Варна

През последната седмица, 26 –30 януари в ОД на МВР–Варна са получени два сигнала за разпространение на 3 неистински банкноти евро в търговската мрежа с номинал 20, 50 и 200 евро

Отвлякоха жена от автобус на автогара в наш град, трима мъже са задържани

40-годишна жена е била отвлечена от автобус от автогарата в Плевен, съобщиха от полицията. На 31 януари дъщеря й е подала сигнал, че майка ѝ е била отвлечена

>