Разговорът между Рангел и близнаците с уговаряне на версиите за убийството на Митко - тайна за съда

10.09.2024 10:49 Никола Михайлов
Близнаците в съдебната зала днес.
Адвокат Светлана Званчева настоява записът от телефонния разговор да бъде предаден на Районния съд.
Наблюдаващия прокурор по делото на близнаците Димитър Костов.

Бизюрев им изгражда версии какво да лъжат Динкови, ако бъдат хванати, казва адвокатката им

Телефонният разговор, в който Рангел Бизюрев и близнаците Динкови уговарят версиите след убийството на Димитър Малинов в Цалапица, остана недостъпен за Районния съд в Пловдив. Той беше поискан, но по-горната инстанция не го предостави. По какви причини - не е ясно.

Това се разбра на днешното заседание на Районния съд. Адвокатката на Динкови Светлана Званчева настоя магистратите да поискат този път протокол за оглед на веществено доказателство - дискът, на който се намира въпросният запис. Така процесът беше отложен за 24 октомври - след следващите дати по делото на Рангел.

Званчева посочи, че в предходни заседания Рангел обяснявал как близнаците му се обадили, за да го инструктират какво да каже. "Това категорично не отговаря на истината. Такъв разговор има записан от единия от моите клиенти, където именно Бизюрев им изгражда версии какво да лъжат, ако бъдат установени и хванати", категорична е тя. Затова и настоява той да бъде изискан.

Борислав и Валентин Динкови отговарят пред съда по обвинение за лично укривателство. Според прокуратурата те са помогнали със заравянето на трупа на Митко. Двамата признават всичко, но според близките на убития младеж са имали по-сериозна роля и трябва да бъдат обвинени за съучастници на Рангел Бизюрев.

Днес отново Динкови бяха посрещнати с викове "Убийци" в коридора пред залата. Това стана и причината съдия Спасимир Здравчев да направи забележка за спазване на реда и да напомни на присъстващите, че излъчването на делото е незаконно, тъй като в предишни заседания се е случвало. Съдията беше категоричен, че няма право да се разпорежда със случващото се в коридора. Защитничката на близнаците посочи още, че в интернет е била публикувана експертиза от делото, което нарушава правата на близнаците.
"В това заседание сме две страни и един арбитър. Кой снима експертизата, за да бъде на всичкото отгоре публикувана дума по дума със снимки вътре", пита тя. Здравчев заяви, че ще изпрати запитване до вещите лица дали заключението наистина е публикувано 1:1.

Други от От Пловдив

Арестуваха 10 с наркотици при акция в "Столипиново", не откриха купувачи на гласове (Снимки, видео)

Намерен бил списък с имена в Карловско, ще се разследва дали е свързан с изборите  Схемите не се променят, все повече хора купуват гласове, обясни шефът на полицията в Пловдив На територията на

И пловдивски съд отряза 34-годишния Тодор от Девин, пребил леля си и я бутнал в шахта

Жената е с множество счупвания на дясната ръка, потрошен таз и четири ребра Опит да излезе от ареста направи 34-годишният Тодор Гочев от Девин, пребил леля си и я бутнал в шахта

Пловдивчанин плаща 52 евро, псувал полицаи, докато го проверявали

Бил във видимо нетрезво състояние Глоба в размер на 52 евро ще трябва да плати 51-годишен пловдивчанин, държал се неприемливо със служители на реда, съобщиха от МВР

Мъртво пиян пловдивчанин катастрофира, извади триъгълник и хукна пред очите на полицаи (Снимки)

Арестували го при опита да избяга, дрегерът отчел над 3 промила 59-годишен мъртво пиян шофьор се озова в ареста след катастрофа в Пловдив, съобщиха от МВР.  Около 10,15 ч. вчера патрулиращи по ул

Нова сцена "събаря" търговския център в археологическия подлез на Пловдив (Снимки)

На мястото на стъклената сграда ще се прави малък амфитеатър сред зеленина 20 години просъществува стъкленият търговски център, издигнат в емблематичния археологически подлез на Пловдив

>