Авторът на хитовата песен от "Титаник" издъхна 3 дни, след като носът на кораба рухна

08.09.2024 13:20
Кейт Уинслет и Леонардо ди Каприо в "Титаник"
Носът в лявата част на "Титаник" вече го няма. КАДРИ: youtube/ titanic tv

Легендарният автор на текста на хита от филма "Титаник" My Heart Will Go On е починал на 6 септември - само 3 дни, след като голяма част от емблематичния нос на потъналия кораб се е отчупил. Това стана ясно от съобщение на RMS Titanic Inc, които години наред изследват злополучния кораб. Именно на носа във филма прозвуча култовата песен. За съжаление на дъното на океана цялата лява част на конструкцията вече е паднала и се намира точно под плавателния съд. 

Случайно или не, това събитие съвпадна с кончината на 80-годишния Дженингс, който приживе е станал част от Залата на славата на авторите на песни, а в сметката си е записал три награди "Грами", две "Златен глобус" и два Оскара. 

Единият е за песента от филма "Титаник", изпълнена от Селин Дион, а другият за "Офицер и джентълмен" на Джо Кокър и Дженифър Уорнс.

Освен тях текстописецът е работил с Уитни Хюстън, Марая Кери, Стив Уинуд, Бари Манилоу и др.

Други от Възход и падение

Кейти Пери загуби дело срещу австралийска дизайнерка със същото име

Австралийската дизайнерка Кейти Пери спечели правото да продава дрехи със своето име, след като отбеляза победа в продължилия с години съдебен спор за търговската марка с американската поп звезда

Маргарита Хранова и Кико отпразнуваха златна сватба (Снимки)

Певицата Маргарита Хранова отпразнува златна сватба със своя съпруг Кирил -Кико.   "Беше невероятен празник! Златна сватба-50 години заедно с мъжа ми Кико! Много се забавлявахме

Арнолд Шварценегер се завръща с филмите „Крал Конан“, „Хищникът“ и „Командо“

Една от най-големите екшън звезди на Холивуд не е се появявала на големия екран от 2019 г., когато излезе филмът „Терминатор: Тъмната съдба", който не беше добре приет..

На 11 март рожден ден имат

Монсеньор Христо Пройков, почетен епископ на Софийска епархия “Свети Йоан XXIII” Цончо Ганев, зам.-председател на 51-ото НС Проф. Здравко Митков, театрален режисьор и педагог Доц

“60-те са новите 60! Благодарна съм за всичко” - Синди Крауфорд, която мъжът ѝ харесва повече без грим

Все още прелестна и с изяви на топмодел, в свободното си време тя играе маджонг и се наслаждава на сплотеното си семейство Когато Синди Крауфорд се появи на модния подиум през осемдесетте

>