Пловдив празнува европейска столица на културата. Кметът: Пазете заветите на Съединението (Снимки, видео)

05.09.2024 21:10 24 часа Пловдив онлайн
Пловдивчани дойдоха на централния площад да отпразнуват 5 години, откакто градът беше Европейска столица на културата. Снимки и видео: Катрин Гутман
Кметът Костадин Димитров приветства пловдивчани.

Честита годишнина, пловдивчани! Преди 5 години Пловдив беше Европейска столица на културата, а преди 10 бе удостоен с престижната титла. Тук е част от екипа, "виновен" за този приз. Толкова много събития, концерти, изложби и толкова наситен с емоции град никога не сме имали".

С тези думи кметът на Пловдив Костадин Димитров приветства стотиците, дошли на концерта на централния площад тази вечер, за да ознаменуват двете годишнини. Той благодари на екипа, спечелил приза и на фондация "Пловдив 2019" за "прекрасните събития в града ни".

"Пазете заветите на Съединението, бъдете заедно, какъвто е слоганът на Европейската столица на културата", заръча кметът.

На голям екран бяха припомнени кадри от откриването през 2019 година, както и от обявяването на града за европейска столица.

Концертът започна с диско и постепенно площадът започна да се пълни. В момента прииждат още хора. Сред тях са директорът на "Пловдив 2019" Кирил Велчев, заместник–кметовете Пламен Панов и Иван Стоянов, както и кметът на район "Централен" Георги Стаменов.

Купонът набира скорост с Kraak&Smaak, световно трио от Холандия.

Други от От Пловдив

Блъснаха велосипедист в Пловдив

Велосипедист е бил блъснат снощи в Пловдив, става ясно от интерактивната карта на МВР за пътни произшествия. Инцидентът е станал в 22,20 часа на бул. "Освобождение" в район "Тракия"

Костадин Димитров: Автогарите "Север" и "Юг" няма да затварят

Кризата с автогарите в Пловдив е частично решена, макар и временно, става ясно от съобщение на кмета Костадин Димитров. "След два дни интензивни разговори успяхме да постигнем споразумение със

Излязоха на протест срещу затварянето на автогара "Север" в Пловдив (Снимки)

Закриването й се отлага с половин година, рейсовете ще продължат да тръгват и спират на нея Автогара "Юг" също няма да затваря С плакати "За автогара "Север" и "Срещу транспортен хаос" 20–ина души

Треви до ушите в Пловдив – косачи няма (Снимки)

Съседи събират пари и купуват косачки, защото положението е нетърпимо Хора от първите етажи се боят, че ще ги налазят кърлежи Близо метър стигнаха тревите в междублоковите пространства на Пловдив

След близо 40 г. в пловдивската пожарна Марин Събев винаги ще помни катастрофата с 8 жертви на АМ "Тракия"

Спасил съм поне 5 живота, но дори на един човек да си помогнал да оцелее или да си запазил къщата или поминъка му, си струва, казва той След близо 40 г

>