Борисов с оферта за споделена отговорност по топтеми (Обзор)

23.08.2024 22:00
Бойко Борисов начерта на картата визията си за системата “Дунав”. КАДЪР: ФЕЙСБУК НА ГЕРБ

Първата голяма е безводието - 1 млн. българи на сухо. Поздрави Радев и Главчев, че намерили сили за решение, иначе Калин Стоянов бил добър министър

Важно е какво ще се случи след изборите и искам да търсим споделена отговорност с другите партии. Това обяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и настоя, че първата тема е безводието. Той бе на обиколка в Търновско с бившия регионален министър Николай Нанков и обсъди проблема с водата за битови нужди и земеделие с великотърновския кмет Даниел Панов и свищовския Генчо Генчев.

Близо милион българи могат да останат на режим, трябва да направим план за най-лошия сценарий, настоя Борисов. Допълни като теми, по които трябва да се търси споделена отговорност, “Напоителни системи” и лота Русе - Велико Търново. “Като направим “Хемус”, започваме “Черно море”, изреди още Борисов. И дори поръча на екипа си: Да се състави Споразумение за споделена отговорност с политическите партии. Първа точка от него е питейната вода, 2-ата - земеделието.

По темата междувременно се включи лидерката в оставка на БСП Корнелия Нинова - призова отново частните вецове да бъдат временно спрени, докато се напълнят водоемите.

Ден по-рано служебният премиер Димитър Главчев създаде работна група от 4-ма министри за спешни мерки.

А Борисов, след като в началото на седмицата нарисува схема за отпушване на трафика при Княжево в София, сега щрихира върху картата на България т.нар. система “Дунав”. Тя снабдява с вода Свищов, предвижда се да стигне до Шумен и нататък. Но от планираните 136 км са изградени 78. Не искал да спори с Тома Белев (“Зелено движение”), според когото не бива да се строят язовири, но трябвало да намерят решение за безводието.

Борисов се надява в понеделник да има кабинет, за да не се задълбочи кризата. Представянето на вътрешния министър Калин Стоянов било много добро, но “създаде около себе си напрежение, което в момента не ни е нужно”. За какво му беше да ходи пред президентството, не знам. Г-н Петков каза как сме го избрали, как той го е интервюирал; и тогава и двамата поехме ангажимент да стои дълго министър, допълни лидерът на ГЕРБ.

Поздрави Румен Радев и Димитър Главчев, че “все пак намериха сили и потърсиха решение”. Иначе служебните кабинети били “месомелачка”, хората после отивали “на боклука”, а и администрацията се блокира - никой не работи в очакване на новия/стар министър. Борисов декларира, че по никакъв начин не се меси в реденето на кабинета.

Други от От страната и света

Иван Демерджиев: Нито мога, нито искам да нареждам арести

Приемам сериозно опитите да бъде очернено името ми. Така бившият служебен министър на вътрешните работи Иван Демерджиев коментира обвиненията на депутата от ПГ на "ДПС-Ново начало" Калин Стоянов

Столичната община почиства нерегламентирани драсканици от фасади и обществени пространства

Столична община започна системно почистване на надраскани обществени пространства с цел възстановяване на чистия и поддържан облик на града. Дейностите започнаха от централната градска част

Мащабни протести в Истанбул в подкрепа на Екрем Имамоглу (Видео)

Голям протестен митинг се състоя снощи в Истанбул по повод една година от задържането на отстранения кмет на Истанбул Екрем Имамоглу. Митингът, организиран от основната опозиционна

Силвия Пейчева: Сега е моментът да напомним на българските туристи, че у нас се почива най-добре

Силвия Пейчева е член на Контролния съвет на Националния борд по туризъм и представител на "Ви Ай Хънтинг" ООД. Тя е адвокат с дългогодишен професионален опит в правната

Във Враца двама отпаднаха от надпреварата за новия парламент според решения на РИК

Двама бяха заличени като кандидати за парламента на изборите на 19 април от РИК във Враца. Комисията определи, че независимият кандидат Галин Илиев Тодоров не е представил до крайния срок всички

>