Биляна Петрова в първите минути на свобода: Не очаквах да ме пуснат, щастлива съм

12.08.2024 17:53
На Биляна Петрова й се налага да се движи с бастун СНИМКА: Фейсбук/Десислава Иванчева

"Не очаквах, че ще ме пуснат, така че съм изненадана. Но съм щастлива. Сега остават 11 месеца условна присъда. Със сигурност няма да наруша условията. Много се радвам, че всичко приключи. Това е огромно изпитание - престоят в женски затвор. Искам да върна живота си обратно отпреди цялата сага. Деси Иванчева все още не е свободна, така че ще продължа да мисля за нея", това каза в първите минути на свобода Биляна Петрова.

Бившият заместник-кмет на столичния район "Младост" Биляна Петрова излезе предсрочно от затвора. Това се случи след като Апелативният съд в Бургас днес не е уважи протеста на прокуратурата срещу определението на окръжните магистрати в Сливен.

Около 17 ч. Биляна Петрова излезе на свобода от бургаския арест и обясни, че остатъкът от наказанието ѝ ще бъде условно изтърпян, съобщи БНТ

Петрова беше осъдена в края на 2022 г. по обвинение за изнудване, като заместник на бившия кмет на столичния район "Младост" Десислава Иванчева. Двете, заедно с Петко Дюлгеров, бяха подсъдими за подкуп, искан от строителния предприемач Александър Ваклин.

Тримата бяха задържани при акция в центъра на София на 17 април 2018 г. Тогава от автомобила, в който пътуваха Иванчева и Петрова, бяха иззети предварително белязани евробанкноти.

Други от От страната и света

Зеленски: Русия трябва да усети, че продължаването на войната е безсмислено

Украинският президент Володимир Зеленски днес призова съюзниците на страната си да осигурят подкрепа за Киев и да покажат на Русия, че продължаването на тази война е „безсмислено"

Русе отчете усвояването на европейски средства и представи проект за подкрепа на бизнеса

Областният информационен център – Русе проведе пресконференция, посветена на напредъка по усвояването на европейските средства в област Русе и представянето на проекта на Изпълнителната агенция за

Уволниха директора с камерите в тоалетната

Директорът на 138. СУЗИЕ „Проф. Васил Златарски" е освободен от длъжност. Както органите на реда съобщиха, спрямо него е в ход разследване за деяние с висока обществена значимост, съобщиха от МОН

Отговори за еврото: Как кметът ще помага да сменим валутата

Подкастът на Икономическия и социален съвет продължава поредицата, посветена на въвеждането на еврото, а най-новият епизод насочва вниманието към една от ключовите системи в процеса – местната власт

Обвиниха мъж, съборил на земята и обрал 75-годишен човек в Стара Загора

Окръжната прокуратура в Стара Загора привлече като обвиняем мъж на 20 години за грабеж от възрастен мъж, съобщиха от пресцентъра на прокуратурата. Срещу обвиняемия с инициали К.А

>