Пикът на замърсяването на Пловдив с фин прах - в 8 часа сутринта в "Тракия"

02.08.2024 14:07 24 часа Пловдив онлайн
Заради пожара на сметището в Цалапица Пловдив е обгазен.

  Миризмата на изгоряло се усеща чак до Бачково 

                                                                                                     Най-високите нива на концентрация на фини прахови частици във въздуха на Пловдив заради пожара на сметището в Цалапица са засечени в 8 часа тази сутрин в район "Тракия" -  348 мг/куб. м при норма от 50. Това става ясно от справка на РИОСВ за актуалните средночасови стойности на замърсителите на атмосферата. 

Продължава да се наблюдават завишени стойности на финия прах, като пикът за града е достигнат около 10 часа днес, след което има плавно спадане на замърсяването по този показател.  Към 13 часа концентрацията на измервателната станция на "Каменица" е 34 мг/куб. м, а в район "Тракия" - 22.

Регистрират се и завишени стойности по показател „бензен" в станцията „Тракия", съобщават още от екоинспекцията.

Миризмата се усеща и извън Пловдив, дори чак в Бачково, установи "24 часа ". По целия път към Асеновград е замъглено от дим. "Отровиха ни, не се диша", негодуват масово хората във втория град на България.

                                                      

Други от От Пловдив

Почина пловдивската лекарка д-р Галина Михайлова-Дамянлиева

С професионализма, всеотдайността и личния си пример тя заслужи уважението на медицинската общност и доверието на поколения пациенти, казват колегите й Починала е пловдивската лекарка д-р Галина

Съдът в Пловдив намали на 10 г. затвор наказанието на сириеца, убил сънародник в Харманли

Пробол го с нож след скандал Апелативният съд в Пловдив намали от 12 на 10 години наказанието на сирийския гражданин Рамадан Мохамед за убийството на негов сънародник в Регионалния приемателен

Вече изграждат езеро за водоплаващи птици в недовършения от години зоопарк на Пловдив

До края на годината трябва да са готови хабитатите на маймуните и на благородния елен Вече се работи по изграждането на езеро за водоплаващи птици в затворения от години недовършен зоопарк на

Държавата преведе близо 19 млн. евро на Пловдив за двата стадиона и пътни ремонти

Община Пловдив е получила близо 19 млн. евро от държавата за строителството и ремонта на ключови обекти, съобщи кметът Костадин Димитров. 9 171 000 евро са за довършването на стадион "Локомотив"

Млад мъж влезе през терасата на апартамент в Пловдив и задигна пари и вещи

Младеж с богато криминално досие и присъди е арестуван за взломна домова кражба в Пловдив, съобщиха от МВР. Действията на служители от Трето Районно стартирали в събота

>