Hayes & Y ще свирят за първи път в Созопол
Българската инди рок банда Hayes & Y, която от години твори зад граница, ще има за първи път концерт в Созоп заедно с дуото Woomb. Той ще се състои на 1 август на сцената на Амфитеатъра.
Едни от последните парчета на Hayes & Y като Terminal 0 и Leave forever ще прозвучат на концерта в Созопол. Песните ще влязат и в предстоящия втори албум на бандата, която наскоро започна тазгодишното си лятно турне. Част от него ще е и участието на Hayes & Y заедно с Woomb на фестивала Open Buzludzha на 10 август.
След това ще продължат през Варна на 16 август и остров „Света Анастасия" на 17 август, а тази неделя четворката ще забие на сцената на фестивала Electric Castle в Румъния.
Woomb е една от най-новите български банди. Дуото се състои от продуцента и музикант Георги Линев (Kan Wakan) и познатия като фотограф и стилист Христо Йорданов. Двамата пуснаха първото си парче Pray For The Worst преди малко повече от година, но още тогава заявиха, че вече имат готов материал, който тепърва ще излиза.