Трима загинаха, хиляди в тапа по “Струма”, а 1 лети с 230 км/ч в “Железница” (Обзор)

22.07.2024 22:30 Кирил Борисов
Заради катастрофите по пътя за Гърция се образува голямо задръстване.
Шофьор на тир почина след верижна катастрофа на АМ “Струма”.

Преди две седмици, отново в понеделник, същата ситуация се разигра на "Хемус"

Две тежки катастрофи с жертви, задръстване по пътя за Гърция и нарушител, който лети в тунел “Железница” с 230 км/ч, белязаха АМ “Струма” в първия работен ден от седмицата.

В полунощ баба и внуче загинаха на пътния възел на магистралата край Бобошево. Те са били пътници в лек автомобил, който е ударен челно от товарен микробус. След удара автомобилът с 5-има души в него се е завъртял. Жена на 63 г. и внучката ѝ на 8 г., са ранени тежко и са починали в болницата. Шофьорът и другите двама пътници са тежко ранени. Водачът на буса не е пострадал. Магистралата остана затворена до сутринта, а през това време следователи от Кюстендил бяха на мястото на инцидента. Разследването се ръководи от окръжната прокуратура в града. Всички ранени са били откарани в болницата в Благоевград, където е възникнало напрежение между близките им и лекарите. Наложило се да пристигнат два патрулни автомобила.

Заради катастрофата и засиления трафик към Гърция на летовниците движението по АМ “Струма” беше затруднено през целия ден. Шофьори чакаха по 3 часа на ГКПП Кулата, за да преминат границата. 

Следобед точно преди граничния пункт стана друга катастрофа с жертва. Шофьор на тир загина на магистралата, след като се удари в друг, който е бил преди него. Затова магистралата остана затворена за още няколко часа, а движението беше отбито по обходен маршрут.

Пътуващи за Гърция съобщаваха през целия ден за опашки от по 6-7 км преди ГКПП Кулата.

Преди 2 седмици подобно беше положението на АМ “Хемус”. Тогава, отново в понеделник, станаха 3 катастрофи с жертви, а пътуващите чакаха с часове, за да се разчисти пътят след инцидентите.

На фона на смърт и задръствания по АМ “Струма”, шофьор се похвали в социалните мрежи как лети с 230 км/ч в тунел “Железница”, който беше открит през февруари.

Мъжът и спътницата му в колата са снимали километража на мерцедеса, който минава през тунела, където ограничението е 80 км/ч.

При откриването на съоръжението на АМ “Струма” от АПИ съобщиха, че вътре има над 100 видеокамери. Те обаче не измерват скорост както устройствата на Пътна полиция. В събота от АПИ призоваха да се шофира с повишено внимание в тунел “Железница”, защото част от осветлението не работи.

Други от От страната и света

Отчетоха повишение на фините прахови частици в няколко градове в страната

Повишение на фините прахови частици в няколко градове в страната в четвъртък, 18 декември, отчетоха от Изпълнителната агенция по околна среда. Според данните от всекидневния бюлетин

86-годишна е с опасност за живота, след като шофьор блъсна две възрастни жени в Самоков

86-годишна е с опасност за живота, след като шофьор блъсна две възрастни жени в Самоков на заден ход. Тежкият инцидент е станал на паркинг в района на туристическата градина

Възрастна жена от Попово е дала 6000 лева на телефонни измамници

Възрастна жена от Попово е дала 6000 лева на телефонни измамници. От Областната дирекция на МВР в Търговище припомнят, че традиционно в навечерието на зимните празници опитите за осъществяване на

Възрастна жена стана жертва на ало измамници в Попово

89-годишна жена от Попово стана жертва на телефонна измама, съобщиха от полицията.  На 18 декември тя получила многократни обаждания на стационарния, а впоследствие – и на мобилния й телефон

По-ниски цени в евро за градския транспорт в София

Столична община е готова за еврото, без поскъпване на услуги Пакет от изменения в общински наредби, свързани с въвеждането на еврото като официална парична единица на Република България от 1 януари

>