Един от обвинените за мелето в "Столипиново" - на съд и за смърт на пешеходка

17.07.2024 13:08 Никола Михайлов
Тодор Марков на влизане в залата на Районния съд.

55-годишният Тодор Марков, арестуван за побой в пловдивския кв. "Столипиново", се оказа обвиненият за смъртта на пешеходката Мария Георгиева. 65-годишната жена издъхна след катастрофа на ул. "Солунска" на 28 ноември 2022 г.

Според прокуратурата Марков шофирал служебен бус с около 45 км/ч. Пътното платно било мокро, понеже валяло. Георгиева пресичала на пешеходна пътека, но шофьорът я видял в последния момент и я ударил. След това слязъл, за да види с какво може да помогне, но очевидци вече се обадили на телефон 112. Пострадалата била откарана в болница в тежко състояние и на 6 декември починала.

Окръжният съд направи опит да даде ход на делото, но заради грешки в обвинителния акт то беше върнато на прокуратурата. Днес трябваше магистратите да разпитат свидетели и вещи лица, но процесът беше отложен.

Докато чака старта на делото за катастрофа със смърт, Тодор Марков се озова в ареста за друго. той, 38-годишният Ангел Петров и Николай Гащилов, на 34 г. бяха задържани по обвинение за нанасянето на средна телесна повреда на Стефан Янков (30 г.) в парк в кв. "Столипиново". Тримата мъже се събрали на по бира там със свои роднини, когато към тях се приближил непознат и поискал да се присъедини. Според близките на тримата те го помолили да си тръгне, а той започнал да ги псува на турски. След около 10 минути се върнал с още двама мъже и една жена, извадили ножове и бухалка и нападнали присъстващите. Те опитали да се защитят, дошла полиция и ги арестувала.

Според прокурора обаче на видеозапис се виждало как Марков, Петров и Гащилов гонят Янков, повалят го на земята и го налагат. Съдия Милена Георгиева се съгласи, че макар ситуацията да е провокирана от пострадалия, има достатъчно доказателства тримата да са извършили престъплението, в което са обвинени. Именно арестът на Тодор Марков стана причина за днешното отлагане на делото в Окръжния съд.

Други от От Пловдив

С условна се разминаха двама румънци, задигнали 4141 евро от пловдивчанин

Прекарали близо 2 месеца зад решетките, след което си признали и сключили споразумение с прокуратурата Условни присъди договориха румънските граждани Аурелиа-Лиоара Йонеску и Йон Орбу

Взеха книжката на пловдивчанка, карала служебна кола с прекратена регистрация в София

Жената има болно дете и често й се налага да шофира в грижите за него Пловдивчанка, работещ като дистрибутор, остана без книжка, след като беше засечена да кара служебна кола с прекратена

Пловдивската полиция профилактично провери 128 лица от криминалния контингент преди изборите

Униформени влязоха в магазини, барове, автосервизи, пунктове за метали, заложни къщи и офиси за бързи кредити 14 са арестуваните след вчерашната мащабна акция в областта Със 128 лица от криминалния

Георги Георгиев стартира кампанията на ГЕРБ-СДС в Пловдив: Ще изтъркаме по 2 чифта обувки, да чуем хората

В листата ни има хора с опит, както и много млади, има представители на различни професии - юристи, лекари, инженери, икономисти, студенти, хора от културната сфера

Пловдивчанка осъди общината за 26 000 лв., счупила ръка на разкривени плочки в центъра

Болките продължили месеци, останали й и грозни белези Жена осъди Община Пловдив да й плати обезщетение от 26 000 лв. за лошо счупване на лявата ръка при падане на разкривени плочки

>