Установиха 78 неправилно паркирани коли върху дюни по Северното Черноморие

12.07.2024 17:14
Дюни СНИМКА: Архив

Установиха 78 неправилно паркирани автомобила с български и румънски номера при проверки за нерегламентирано къмпингуване и паркиране върху дюни по Северното Черноморие. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на околната среда и водите (МОСВ).

На установените нарушители са съставени актове от експерти на РИОСВ – Варна, а за неустановените ще бъдат изискани справки за собствениците на автомобилите и ще бъдат предприети последващи действия.

От служителите на районните управления на МВР във Варна и Добрич са съставени предупредителни протоколи за нерегламентирано паркираните каравани. Нарушителите разполагат с 24 часа да премахнат превозното средство. Служителите на Районно управление (РУ) Шабла получиха съдействие и от командирован в България представител на румънската полиция. Това е резултат от двудневни проверки, в които е участвал и служебният министър на околната среда и водите Петър Димитров, допълниха от МОСВ.

В четвъртък беше извършен обход на морски плаж Крапец-Север, а в петък проверките продължиха на морски плаж Шкорпиловци и плаж Ново Оряхово. И трите плажа попадат в защитени зони от екологичната мрежа „Натура 2000“. В екипа на двудневните проверки се включиха представители на РИОСВ - Варна, Басейнова дирекция (БД) „Черноморски район“, Областна администрация -  Добрич, Община Шабла и РУ Шабла към МВР – Добрич, Община Долни чифлик и РУ Варна към МВР – Варна, както и служители от сектор „Престъпления против околната среда“, отдел „Икономическа полиция“ при Главна дирекция „Национална полиция“.

Проверките ще продължат през целия туристически сезон, информираха още от ведомството. 

През юни служебният министър на туризма Евтим Милошев обиколи Южното Черноморие и посети къмпинги в община Царево. Сред тях беше и къмпингът „Якото място“ в близост до плаж Корал, в който започна премахване на незаконни постройки. Според думите на кмета на Царево Марин Киров, този къмпинг е напълно незаконен. Няма канализация и съществува в нарушение от години. Първите сигнали за нарушения и проверките по тях са започнали през 2022 г. Кметът разясни детайли по казуса, като посочи, че има съдебно решение да бъдат премахнати общо 154 незаконни бунгала и постройки, разположени върху общински, държавен горски терен и частни имоти.

 

Други от От страната и света

30-годишен от Генерал Тошево, пребил местен фотограф до смърт, е пуснат с мярка „Подписка"

Окръжният съд в Добрич измени взетата спрямо 30-годишен мъж мярка за неотклонение от задържане под стража в подписка. Мъжът е привлечен в качеството на обвиняем по досъдебно производство за

Пускат зелен билет от 1 лев за пътуване в София заради мръсен въздух

Той ще ваци в събота, неделя и понеделник За първи път през този сезон Столичната община въвежда зелен билет за пътуване в градския транспорт, който ще важи за събота, неделя и понеделник

В клиповете на задържания в София мъж имало и с деца под 10-годишна възраст

Софийска районна прокуратура обвини и задържа 29-годишен мъж, разпространявал порнографски материали, изобразяващи деца. Събраните до момента доказателства сочат, че в периода от 01.09.2025 г. до 19

Вижте седмичния отчет на община Русе

РЕСОР „ОПАЗВАНЕ НА ОКОЛНАТА СРЕДА И КОМУНАЛНИ ДЕЙНОСТИ": - монтирани бяха първите два подземни контейнера за битови отпадъци. Съоръженията са разположени на ул

Прокуратурата разследва внезапната смърт на 24-годишна жена в Благоевград

Районната прокуратура в Благоевград е образувала досъдебно производство за внезапната смърт на 24-годишна жена в Благоевград. М.Б., която е от Сандански вечерта в четвъртък е била на сбирка с

>