Оставиха под ключ лекарите от Пловдив, обвинени в източване на Здравната каса

11.07.2024 16:52 24 часа Пловдив онлайн
Охраната води двамата медици към залата.

Пловдивският районен съд определи най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража" за 55-годишния д-р Найден Пъджев и д-р Веселин Станчев, на 54 г., обвинени в източване на 12 900 лв. от Здравната каса. Съдия Светослав Узунов уважи искането на прокуратурата и остави двамата лекари в ареста. Заседанието се проведе при закрити врати, тъй като към делото имало приложени секретни материали. Решението подлежи на обжалване пред Окръжния съд. 

Както "24 часа" вече писа, Пъджев управлявал медицински център, където за 6 месеца - от 28 септември м.г. до 29 март, 31 пациенти са били преглеждани фиктивно и са им били извършвани процедури по физиотерапия, за което Здравната каса е платила близо 13 хил. лв.

Обвинението срещу двамата лекари е за документна измама в съучастие. Найден Пъджев е привлечен към отговорност като извършител, а Станчев - като помагач. Вторият има и друго обвинение, защото в хода на разследването мотивирал седем свидетели да излъжат пред разследващите, че са посещавали медицинския център. 

До разследването се стигнало след сигнал на жена, която проверила в интернет какви процедури са ѝ извършени през годината и открила, че по документи е ходила на физиотерапия, което всъщност не е правила. По думите на прокурор Димитър Костов единият задържан е общопрактикуващ лекар, който насочвал пациенти с направления към медицинския център. Началникът на отдел "Икономическа полиция" в Пловдив комисар Георги Боюклиев пък посочи, че тепърва ще се проверяват около 1000 издадени направления. 

Други от От Пловдив

Над 70 сигнала за паднали дървета в Пловдив, 20 са върху коли (Снимки)

Най-много щети са регистрирани в районите "Централен", "Южен" и "Северен" Около 20 автомобила са сериозно повредени от повалени дървета вследствие на вчерашния снеговалеж в Пловдив

Николай от Рогош обжалва 20-годишната си присъда за убийството на чичо си и двама братовчеди

Болно вещо лице обаче отложи процеса Николай Христов от Рогош, който в средата на миналата година получи 20 г. затвор при първоначален "строг" режим за убийството на чичо си Енчо Манолов и

Прощаваме се с пловдивския съдия Васил Гатов в сряда

Поклонението пред магистрата от пловдивския апелативен съд Васил Гатов ще бъде в сряда, на 4 февруари, от 14 ч. на Централни гробища, съобщиха от Съдебната палата в града

Продавачи от обрания с пистолет магазин в Пловдив: Колегите са в шок!

Служителите, които са на смяна в неделния следобед, се притесняват, че подобно нещо може да се случи и на тях Колегите постепенно опитват да се съвземат след това

Маскирани обраха с пистолет магазин в Пловдив, издирват ги

Успели да задигнат 1100 евро от оборота и избягали Маскирани мъже са обрали денонощен супермаркет в Пловдив, научи "24 часа". Грабежът станал тази сутрин около 4 ч. на бул. "Пещерско шосе"

>