Деница Сачева: ГЕРБ не подкрепят правителство с втория и третия мандат

10.07.2024 09:12
Деница Сачева

ГЕРБ няма да променят позицията си да не подкрепят предложения за правителство с втория и третия мандат. Това заяви зам.-председателят на ПГ на ГЕРБ СДС Деница Сачева преди началото на пленарното заседание:

"На тази позиция няма да има промяна и затова я изпратихме в писмен вид. Защото в крайна сметка преди да се явиш на избори, трябва да си направиш сметка какви биха могли да бъдат вариантите след това. И когато ние предложихме да седнем на масата за преговори и да говорим за общи политики, знаете, че се отзоваха само колегите от ДПС и "Има такъв народ". Сега чуваме предложения за трети мандат, за технически правителства, което аз лично няма представа какво е техническо правителство. В крайна сметка е ясно, че трябва да има стабилно правителство, но такова може да бъде направено само със стабилни политици".

От ГЕРБ-СДС все още не са отговорили на запитването на ДПС за готовност за подкрепа на кабинет, но ще го направят в рамките на деня, каза още Деница Сачева пред БНР.

Други от От страната и света

От началото на годината КОНПИ отнела в полза на държавата имущество за над 2 млн. евро

От началото на годината до момента Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество отне в полза на държавата имущество на обща стойност над 2 милиона евро (4 266 000 лева)

Велинград отбеляза 82 години безсмъртие на Вела Пеева

С възпоменателно поклонение бяха почетени 82 години от гибелта на Величка Пеева – Вела, героинята, оставила ярка и незаличима следа в историята на Велинград

Кирил Домусчиев: Ако не се вземат непопулярни мерки, инфлационната лавина ще ни помете за месеци

Повече пари се наливат за заплати на чиновници и продънени социални системи, а срещу тях все по-малко произведени стоки и услуги Ако следващият кабинет се подлъже да продълци с политиките: още

Как софийските реки могат да вдигнат цената на имотите с 5 милиарда

В момента приличат по- скоро на канали, в които няма как да се зароди живот Впродължение на десетилетия София и много други български градове са обръщали гръб на своите реки

Щетите при черешите, поразени от студа, са сто процента

Сериозни са щетите по костилковите плодове и през тази година, каза за БТА проф. Димитър Сотиров от Института по овощарство в кюстендилското с. Ябълково

>