Ранчото на Майкъл Джексън може да бъде изпепелено от горски пожар (Снимки)

08.07.2024 15:01
Огромен горски пожар в Калифорния застрашително бързо настъпва към ранчото на Майкъл Джексън Снимка: Twitter/@iamveronica777
Ранчото на Майкъл Джексън Снимка: Twitter/@iamveronica777

Огромен горски пожар в Калифорния застрашително бързо настъпва към ранчото на покойния крал на поп музиката Майкъл Джексън. Имението „Невърленд“ е част от цялостния култ към музикалната легенда и е описвано като едно от най-щастливите места на планетата.

Горският пожар е обхванал над 52 кв. км и предизвика евакуации на много домове в района. Огънят все още не е овладян, съобщиха от местната пожарна. Стихията си има и име – „Езерният пожар“ и е само един от общо 21 пожара, които горят в Калифорния в момента.

Районът около ранчото на Майкъл Джексън също е евакуиран, пише bTV. 

През следващата седмица за Калифорния е обявен риск от изключително високи температури и пожари. Националната метеорологична служба съобщава, че подобен продължителен и тежък сух сезон не се е случвал по тези места от 20 години насам.

Причините за пожара се разследват.

Имението „Невърленд“ се намира в Санта Барбара. От 1988 г. до 2005 г. там живя Майкъл Джексън. Мястото е и негов личен увеселителен парк. Името на ранчото идва от измислената страна на Питър Пан в пиесата на Джеймс Матю Бари.

Огромните градини на „Невърленд“ бяха изпълнени с множество увеселителни влакчета, виенско колело, пиратски кораб и много други забавления. През 1995 г. Джексън и съпругата му тогава – Лиса Мари Пресли приемат деца от цял свят в ранчото за тридневен Световен детски конгрес – серия от семинари и уъркшопи за проблемите на децата по света.

Ранчото „Невърленд“ е и неразривно свързано с обвиненията в сексуален тормоз срещу Майкъл Джексън. През 2003 г. ранчото беше претърсено от полицията по обвинение, че Джексън е малтретирал сексуално малолетно лице. По-късно певецът беше оправдан от всички обвинения.

След делото, Майкъл Джексън напуска „Невърленд“ и заявява, че повече не го усеща като свой дом. Повече никога не се връща в ранчото, но е негова собственост докато не умира през 2009 г.

Други от Възход и падение

Дара се появи на откриването на "Евровизия" с кукерски костюм

Дара стъпи на тюркоазения килим на "Евровизия". 70-ото издание на конкурса беше официално открито във Виена. При влизането си певицата впечатли с кукерския си костюм и се пошегува

Полицаи съдят Бен Афлек и Мат Деймън заради филм на Netflix

Полицаи от Маями заведоха дело срещу продуцентската компания на Бен Афлек и Мат Деймън с твърдението, че са били оклеветени във филма на Netflix The Rip от 2026 г

„Златната палма“ – наградата на фестивала в Кан, се изработва над 70 часа в бижутерско ателие

Изработването на статуетката „Златна палма“ – голямата награда на филмовия фестивал в Кан, отнема над 70 часа прецизна работа в ателиетата на швейцарското ателие за бижута „Шопар“ в околностите на

Мръсните тайни на BG историята: Какви поразии правят депутати от 145 г. насам, посегнат ли на конституцията

През 10-20 години се явява недоволство от основния закон и напира жаждата да се променя Приетата от първото ни Велико народно събрание конституция е смятана от мнозина за образец за времето си

Улицата на Долче вита се превърна в галерия на открито

До 30 юни Виа Венето, една от най-емблематичните улици на италианската столица, е преобразена в артистичен маршрут благодарение на изложбата „Хармонии на тялото" на световноизвестната италианска

>