Близките на Митко към съдебната охрана: Кои пазите? Убийците! (Видео)

08.07.2024 10:45 24 часа Пловдив онлайн
Близнаците бяха посрещнати с викове "Убийци" от близките на Митко.

"Ще дойдете един ден и вие на нашата! Кои охранявате? Убийците!"

Тези ругатни от близките на убития Митко от Цалапица отнесоха съдебни охранители. Това стана на поредното заседание срещу близнаците Динкови, които бяха доведени в залата.
Съдия Спасимир Здравчев обяви почивка, за да дойдат другите вещи лица. В това време между протестиращите и съдебната охрана избухна скандал. Коридорът се изпълни с крясъци и обвинения, че служителите не си вършат работата. От своя страна те заплашиха близките на Митко, че ще ги изведат навън. Положението ескалира след твърдение, че са бутали възрастната баба на убития младеж. Крясъци имаше и при влизането на близнаците, които традиционно бяха посрещнати с "Убийци".
Според психологичната експертиза, която беше огласена в съда, Борислав Динков представлява особена опасност за обществото и може да извърши други престъпления. Борислав е обвинен в лично укривателство. Младежът е признал за проблеми с общуването с лица от женски пол, но демонстрирал висока самооценка, твърдят вещите лица.
Близките на младежа настояват обвинението да бъде изменено и близнаците да отговарят за съучастие в убийство.
"Тези момчета не са спортисти, те са позор за спорта", заяви треньорът по бокс Арман Хакобян. Той е тренирал близнаците по бокс, но по думите му това било преди години и не може да каже повече за тях.
Съдът изслуша още една експертиза. Д-р Павел Тимонов, който е прегледал телата на Динкови, е посочил в заключението си, че по телата на двамата не е имало следи от бой.

                                                                                               

Други от От Пловдив

Ето кои улици и булеварди ще бъдат затворени в Пловдив заради Giro d'Italia

Ограниченията ще са в сила от 5 и 14,30 часа на 10 май Движението на автомобили по няколко улици и булеварди в Пловдив ще бъде спряно тази неделя, 10 май, между 5 и 14,30 ч

Блъснаха пешеходка до Централна гара в Пловдив, линейка я откара (Обновена)

70-годишна пешеходка е била блъсната на бул. "Васил Априлов" в Пловдив, разказаха пред "24 часа" очевидци.  Жената е била ударена на пешеходната пътека до кръговото кръстовище на Централна гара

Фен хвърли запалка по футболист на дербито в Пловдив, задържаха го

Други двама са със забрана да посещават мачове за 1 година Мъж е бил задържан за хулиганска проява на градското дерби вчера в Пловдив, съобщиха от МВР

Осъждан пловдивчанин потроши прозорците на 5 автомобила на паркинг, арестуваха го

Полицаи от Трето районно управление задържаха криминално проявен и осъждан пловдивчанин за увреждане на автомобили в район "Северен", съобщиха от МВР. Незабавните действия били предприети около 1

Спипаха трима пияни зад волана в Асеновград, мъж от Тополово пък шофира без книжка

Неправоспособният водач се опитал да избяга от полицията Седем водачи са се озовали в различни подразделения на пловдивската дирекция на МВР през почивните дни, съобщават от полицията

>