Деница Сачева: С мантрата "експерти" е ясно, че не се търси решение

07.07.2024 10:57
Деница Сачева

С мантрата "експерти" е ясно, че не се търси решение, а само да се представи нещо пред хората, което да изглежда добре. Това заяви пред БНР Деница Сачева, заместник-председател на ПГ на ГЕРБ-СДС и номинирана за социален министър в проектокабинета на Росен Желязков, който не получи подкрепа в Народното събрание.

"Това, което всички очакваме от политиката, може да се случи само от хора, които са политици, това е професия, за която се изискват качества, а те не са единствено експертност", уточни тя.

"Целта е не просто да се формира какъвто и да е кабинет, а такъв, който да е стабилен и да започне веднага да решава проблемите на хората", коментира тя и добави, че едно бъдещо правителство не би имало 100 дни толеранс, затова в него трябва да влязат хора, които "с летящ старт да започнат да работят веднага".

Много неща, свързани с ПВУ (Плана за възстановяване и развитие), бяха придвижени напред в 49-ия парламент, посочи Сачева и уточни, че не е достатъчно.

Сачева отхвърли съмненията, че партия ГЕРБ не е имала желание да има правителство и подчерта, че е опорка твърдението, че ГЕРБ за 7-и път не успя да състави правителство за последните 3 години:

"Не е факт това, защото предишният кабинет се случи благодарение на подкрепата на ГЕРБ и това беше правителство "Денков - Габриел". Некоректно е да се изпуска името Габриел от него".

По думите ѝ процедурата с връчването на мандати за съставяне на правителство трябва да бъде изчерпана, но "изборите остават единственият работещ за момента вариант":

"Макар да сме първа политическа сила ние също сме изгубили избиратели и трябва да направим необходимото, за да предложим на хората, които са се отдръпнали от ГЕРБ, конкретни политики и път за действие".

Други от От страната и света

Делян Пеевски: Заради политически чадър от ПП-ДБ пуснаха директора Евтимов

"Заради политически чадър от ППДБ, СРС пусна на свобода директора, обвинен в незаконно заснемане на видеа от ученически тоалетни", това се казва в позиция на лидерът на ДПС-Ново начало Делян Пеевски

Гроздан Караджов: Закъснелият влак на ПП-ДБ забави собствената им реформа в БДЖ

Декларацията на ПП–ДБ по повод конкурса за обществена пътническа железопътна услуга е ярък пример как те могат два пъти да настъпят една и съща мотика – първо в управлението, сега в опозиция

На 22 февруари догодина ще избират кмет на пазарджишкото село Мало Конаре

Частични избори за кмет на село Мало Конаре, община Пазарджик ще има на 22 февруари 2026 г. Това гласи указ на президента Румен Радев. Извънредните избори се налагат

Кметът Васил Терзиев посрещна украински деца-коледарчета в Столичната община

Кметът на София Васил Терзиев посрещна украински деца–коледарчета днес в Столичната община. Те отправиха празнични благопожелания към столицата и нейните жители

Дядо Коледа подхвана мотора: шествие за поредна година по улиците на София

Дядо Коледа тази година пристигна не само с шейна, но и на мотор. Десетки мотористи, облечени като добрия старец, се включиха в традиционното коледно мотошествие, организирано от „Sofia Riders"

>