Сънародници алармират: Силни гръмотевични бури в Гърция, властите с предупреждение (Снимки)

04.07.2024 10:22
Така изглежда бурята в Сивири, полуостров Ситония. Снимка: Павлина Белчева
Вали, гърми, светка, пишат сънародници на Халкидики.
Важното е, че има дини и пъпеши, гледа от ведрата страна на нещата Пламен Недялков.

Така бучи, че ме е страх да си покажа носа навън, твърди Йоана Йотова, която е в с. Геракини на Халкидики

"Порой, светкавици, гръмотевици. Спряна е мрежата за обаждания. Който пътува, да задържи!"

Това предупреждение към българите, тръгнали към Гърция, отправи Павлина Белчева, която се намира в с. Сивири на полуостров Ситония, Халкидики. Постът й е преди половин час. Тя е онагледила ситуацията със снимки, от които се вижда облачно небе.

За лошото време в южната ни съседка алармира и Йоана Йотова, която е на същия полуостров, но в с. Геракини. "Тук така бучи, че ме е страх да се покажа носа навън. На къмпинг сме. В каравана", уточнява тя.

Министерството на климатичните кризи и гражданската защита на Гърция предупреди гражданите, че днес се очаква сериозно влошаване на времето, съобщи „Катимерини".

Очакват се силни бури и гръмотевична активност тази сутрин на Халкидики и съседните райони. По-късно през деня според прогнозите лошото време ще обхване и районите на Фтиотида, Фокида и Беотия в Централна Гърция, както и Атика, районите на Коринтия и Арголида на полуостров Пелопонес.

Комисията за оценка на риска на извънредно заседание информира за опасни метеорологични явления в четвъртък, каза снощи министърът на климатичните кризи и гражданската защита Василис Кикилиас. Той съобщи, че предстои среща на координационния орган за гражданска защита, за да се постигане на максимална степен на готовност.

Много българи, които са на почивка в Гърция, обаче не се плашат от стряскащите прогнози.

"Моля ви, вали лек дъжд,  не панирайте хората.
И ние сме в Сивири, пътувайте си спокойно", внася оптимизъм Пламен Верусалимов в групата "Кулата - Промахон".

И друг наш сънародник гледа на лошото време от шеговитата страна. Пламен Недялков е пуснал снимка с надпис "Важното е, че има дини и пъпеши", казва той. И онагледява с претъпкан пикап с плодове и високоговорител.

Други от От Пловдив

Повдигнаха по-тежко обвинение за убийството на полицейската съпруга в Първомай - с особена жестокост

Ивелин Цветанов бил с депресивно разстройство в ареста, не му давали хапчетата по предписаната схема Прокуратурата е повдигнала ново, по-тежко обвинение на 22-годишния Ивелин Цветанов за убийството

Ограничават движението в Стария Пловдив заради дефиле "Вино и гурме"

Движението, престоят и паркирането на автомобили по ул. "Съборна" при кръстовището с ул. "Митрополит Паисий" в Стария град ще бъде ограничено за час. Между 13,30 и 14,30 ч

Безплатен концерт радва пловдивчани заради Джирото в неделя

Програмата включва още DJ парти на 9 май и концептуално осветление на емблематични сгради С безплатен концерт на "Фондацията" в Античния театър в неделя Пловдив приветства Джиро д'Италия

Търси се главен експерт за отдел "Общински жилища" в Пловдив

Трябва да е бакалавър в сферата на икономиката и опит не по-малко от 2 г. в общинска администрация Конкурс за вакантното място главен експерт в отдел "Общински жилища" обяви градската управа на

Мъж на мотопед се удари в стълб до моста на бул. "Васил Априлов" в Пловдив (Обновена)

Мъж на мотопед се е ударил в стълб на моста на бул. "Васил Априлов" в Пловдив, съобщиха пред "24 часа" очевидци. Инцидентът е станал малко по-рано днес

>