Над 75 % от фирмите в Бургаско обявиха приходите си пред НАП

26.06.2024 10:38 Тони Щилиянова
НАП Бургас Снимка Елена Фотева

Над 75 % от фирмите в област Бургас, които плащат корпоративен данък, са обявили приходите си пред НАП дни преди настъпването на крайния срок. Над 28 000 фирми от региона и еднолични търговци и земеделски стопани, избрали този ред на облагане, са подали годишни данъчни декларации, съобщават от териториалната дирекция на приходната агенция в морския град. 

В полунощ на 1 юли изтича крайният срок на фирмите и едноличните търговци, в който е необходимо да подадат годишните си декларации и да платят дължимия данък, напомнят от НАП.

Близо 318 000 дружества от цялата страна и физически лица, които извършват дейност като еднолични търговци, декларираха и внесоха данъците си. От тях почти 35 000 са подадените до момента годишни данъчни декларации от едноличните търговци и земеделските стопани, избрали този ред на облагане.

До 30 юни самоосигуряващите се лица, които извършват дейност като търговци по смисъла на Търговския закон, едноличните търговци и земеделските стопани, избрали този ред на облагане, трябва да декларират и внесат окончателните осигурителни вноски. Заедно с годишната си данъчна декларация, те подават и декларация Образец № 6 с общия размер на дължимите за предходната година осигурителни вноски, припомнят от Приходната агенция.

От НАП напомнят, че 1 юли е последният ден и за деклариране и плащане на корпоративен данък /чл. 92 от Закона за корпоративното подоходно облагане/, данъка върху разходите, данъка върху приходите на бюджетните предприятия, както и на данъка върху дейността от опериране на кораби. До този момент близо 283 000 фирми са обявили приходите си пред НАП преди изтичането на крайния срок.

Други от От страната и света

Полша сключи договор за 4 млрд. долара с южнокорейска компания за ракети

Южнокорейската компания от областта на отбранителната индустрия "Хануа Аероспейс" (Hanwha Aerospace Co.) обяви днес, че е сключила договор на стойност 4 милиарда долара (5

9 са ранени при сблъсък на трамваи в Антверпен

Девет души бяха ранени, след като два трамвая се сблъскаха в белгийския град Антверпен тази сутрин, съобщи новинарска агенция Белга. Инцидентът е станал около 8:30 ч. местно време на изхода на тунел

Екоминистерствто: Не са замърсени морските води след изтеглянето на кораба "Кайрос"

Няма замърсяване на морските води след изтеглянето на кораба „Кайрос" към пристанище Бургас, съобщиха от МОСВ. В Басейнова дирекция „Черноморски район" се получиха резултатите от изследванията на

Автобуси и тролейбуси в Пазарджик с празнично разписание в Новогодишната нощ

В последния ден на годината – 31 декември, сряда, автобусите от обществения градски транспорт в Пазарджик ще се движат по утвърденото разписание за празнични дни

Доброволец спаси блъсната от кола сърна

Председателят на Аварийно-спасителен отряд в Благоевград Владимир Филков се включи в спасяване на сърна. Тя е била блъсната от автомобил в района на местността Предела, по пътя за Банско

>