АКФ: Обвинението за документна измама срещу Петьо Еврото няма да издържи в съда
Обвинението за документна измама срещу Петьо Еврото няма как да издържи в съда. Има много други неща, за които може да бъде обвинен. Просто се демонстрира, че институцията работи, но резултат няма да има. Това каза пред NOVA NEWS Лора Георгиева от Антикорупционния фонд.
"Има обвинения, които се внасят, и са изначално несъставомерни. Съдът преценява, че причината за повдигане на обвинение всъщност не е престъпление. Възниква въпросът защо е образувано конкретното производствo. В голяма част от случаите делата са започнали по конюнктурни причини. Такъв е и примерът на обвинението за документна измама срещу Петьо Еврото", заяви тя.
Годишният доклад на АКФ анализира развитието на 57 ключови разследвания за корупция от прокуратурата и практиката на КПКОНПИ. "През тази година имаше период, в който антикорупционните институции демонстрираха раздвижване, активност и бурни действия. Това обаче приключи като буря в чаша вода. Единствената осъдителна присъда за последните години е на Десислава Иванчева. Други, които се касаят за дела с висок публичен интерес срещу служител на висша обществена длъжност, няма. Борба с властовата корупция у нас не се води", коментира Георгиева.