Д-р Николай Брънзалов: Най-често нападани са спешните медици и личните лекари

26.06.2024 08:39

Най-често жертва на агресия са медиците от спешна помощ и общопрактикуващите лекари, коментира общопрактикуващият лекар д-р Николай Брънзалов пред Би Ти Ви.

Имаме гореща линия, но резултатите не са добри, да не говорим и за съдебната система. Имаме общество, което е с високи очаквания към лекарите. Към коя друга професия хората имат такива очаквания?, пита лекарят. Според него всеки може да посети лекар още днес, а в други европейски държави това е мечта.

Агресията води до други неприятни цифри - 16 на сто се замислят дали да не сменят професията, каза Брънзалов. Според него трябва възпитанието трябва да започне от вкъщи и децата да се научат да уважават лекарите.

Други от Докторе кажи

Околийски: Подготвяме пакет от 70 мерки за следващото управление

Служебният кабинет оставя значителен обем подготвени мерки за следващото управление в сектора на здравеопазването. Това заяви служебният министър на здравеопазването доц

ВМА с по-голям капацитет за въздушна евакуация на пациенти

Военномедицинска академия (ВМА) разполага с нова високоспециализирана апаратура, която значително разширява капацитета ѝ за провеждане на въздушна медицинска евакуация на тежко болни и

СЗО: Трима загинали при предполагаема епидемия на круизен кораб

Трима души са загинали, а други трима са се заразили при предполагаема епидемия от хантавирус на борда на малък круизен кораб в Атлантическия океан, съобщи Световната здравна организация (СЗО)

Учени посочват най-добрите упражнения за облекчаване на болки при остеоартрит на коляното

Голямо проучване, публикувано в списание The BMJ, сочи, че аеробните дейности като ходене, каране на велосипед и плуване са най-ефективните упражнения за хора

Феномен: Близначки, родени през няколко минути, откриха, че са от различни бащи

Близначки, родени през няколко минути, откриха, че са от различни бащи. Двете съществуват благодарение на изключително рядък биологичен феномен Близначките Мишел и Лавиния Осбърн винаги са споделяли

>