Психично болен мъж напада хора по улиците във Велико Търново

12.06.2024 08:02
Петя Иванова била ударена на паркинг на хранителен хипермаркет. кадър: Нова тв

Психично болен напада търновци по улиците. Полицията и прокуратурата остават безсилни. Мъжът е бил задържан веднъж и пуснат по лекарска препоръка, след което извършва второ нападение над жена.

Петя Иванова била ударена на паркинг на хранителен хипермаркет. След като получила удар в лицето, тя е със счупена протеза и разранена уста. Охраната на магазина повикала полиция и линейка. „Влизайте вътре! Ще ви убия!", викал мъжът след семейството на Петя. След като непознатият я ударил, съпругът ѝ подгонил мъжа.

Същият ден свидетели видели как същият психично болен нападнал и непознато момче. Крещял и го удрял. Дошла и патрулка. Из Велико Търново се говори, че в рамките на същия ден мъжът нападнал и бременна жена.

От Районната прокуратура потвърдиха, че през въпросния мъж е задържан три пъти. Едното му прибиране било заради притежание на нож. От психиатрията пък твърдят, че понеже адресната регистрация на болния е във Варна, той трябва да бъде лекуван там, съобщава Нова телевизия.

Други от От страната и света

Добруджанци не се отказват заявени екскурзии, сменят Турция с Египет, Мароко и Тунис

„При вече заявените екскурзии се налага доплащане на горивна такса за билетите за самолет, като в зависимост от дестинацията и от туристическата агенция то варира от 16 до 40 евро на човек

Столична община удължава срока за прием в детските градини с 2 седмици

Първото класиране ще бъде на 22 май, причина за отлагането е дело срещу новите критерии Столична община удължава с две седмици срока за преглед и редакция на кандидатурите за прием в детските градини

Бивш социален министър: Залагам на кучето водач да изпълни закона и да имаме Агенция за хора с увреждания

Странна държава е България. Например от 2019 г. тя по закон трябва да има Държавна агенция за хората с уврежданията. Седем години по-късно никой не го е еня да изпълнява закона

Фискалният съвет препоръча на новото правителство шест бързи мерки за бюджета

Съвета препоръча да бъдат премахнати 3 министерства Фискалният съвет отправя шест препоръки към редовното правителство във връзка с изготвянето на проектобюджета за 2026 г

От началото на годината КОНПИ отнела в полза на държавата имущество за над 2 млн. евро

От началото на годината до момента Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество отне в полза на държавата имущество на обща стойност над 2 милиона евро (4 266 000 лева)

>