Температурите скачат още в края на седмицата, на места ще са над 30 градуса

04.06.2024 13:02
В неделя ще е предимно слънчево и топло. Снимка: pixabay

През нощта облачността ще е разкъсана, предимно висока, съобщиха за БТА от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).

Облачността ще е по-значителна преди полунощ над югоизточните райони и на места там все още ще има слаби валежи. В по-голямата част от страната ще бъде почти тихо, в Североизточна България – със слаб североизточен вятър.

Утре ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места в Западна и Централна България ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури, има условия и за градушки. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще са между 28° и 33°, в София - около 28°.

Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца и ще остане без съществена промяна.

През нощта срещу четвъртък валежите ще продължат в Централна Южна и в Източна България.

По Черноморието ще предимно слънчево, след обяд с купеста облачност, но без валежи. Ще бъде почти тихо. Максималните температури ще са 25°-29°. Температурата на морската вода е 23°-24°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

В планините сутринта ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има валежи, гръмотевични бури и градушки. Ще духа умерен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 23°, на 2000 метра – около 15°.

В четвъртък също ще има превалявания, придружени с гръмотевици, но ще са на по-малко места и с по-малка интензивност. Вятърът временно ще е северозападен и дневните температури слабо ще се понижат, преобладаващите максимални ще са между 25° и 30°.

В петък ще бъде предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност, но вероятността за валежи в равнинната част от страната е малка, само на отделни места в планините е възможно в следобедните часове за кратко да превали и прегърми. Температурите ще се повишат и през деня отново на места ще достигат и надхвърлят 30°. (НИМХ)

Други от Времето

Проф. Рачев: Зимата още я няма, до 20 декември не се очаква сняг в ниското

В Пловдив е доста по-топло и влажно, на Никулден ще вали доста, прогнозира той Зимата още я няма, в първите 10 дни на януари влизаме в нея. Топло е сега, има вятър

Меко, но влажно около Никулден, сняг в планините

Дъждове и следващата седмица, затопляне през втората ѝ половина С температури от 5 до 10 градуса ще започне петък, в северозападните райони около 3, по Черноморието до 9-11 градуса

Дъждовно ще е в петък, до 11° в Пловдив

На много места в западната половина от страната ще вали дъжд в петък, сочи прогнозата на НИМХ. Значителни по количество ще са валежите в югозападните райони

Облаци и дъжд ни очакват и в петък

През следващото денонощие ще остане облачно, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). На много места в западната половина от страната ще вали дъжд

Значителна облачност днес, до 12° в Пловдив

Привечер се очаква и дъжд Облачността ще е значителна днес. Привечер от югозапад ще започнат валежи от дъжд. На много места в равнините и котловините ще се задържи мъгливо

>