С 18 мащабни събития "Пловдив 2019" отбелязва 10 г. от спечелването на Европейска столица на културата

03.06.2024 15:07 24 часа Пловдив онлайн

С мащабни и ключови прояви фондация „Пловдив 2019" отбелязва 10 години от спечелването на титлата Европейска столица на културата.

Те ще превърнат за поредна година града в притегателна точка за изкуство и културен туризъм.

Още през май бе представен международният фестивал One Dance Festival, а в края на миналия месец  се проведе музикалният уикенд на шоукейс конференцията SPIKE с участници и публика от цял свят.

Сега съвсем скоро предстои на сцената на Античния театър Пловдив да бъде представена операта "Тоска" със Соня Йончева. Месец юни продължава с концерт на Марио Бионди и началото на знаковия фестивал на „Държавна Опера - Пловдив" – Opera Open. По това време на хълма Бунарждика се очаква фестивалът за електронна музика – Plovdiv House Festival, а на Стадион Пловдив предстоят два фестивални дни от второто издание на „Франкофоли" в града.

Hills of Rock се завръща с цели три дни през юли, а традиционният за Пловдив Международен фолклорен фестивал звучи до началото на август. Лятното издание на Пловдив Джаз Фест, както и концертът на Gypsy Kings очакваме в първите жарки дни на август, а лятото в Пловдив продължава и през септември, когато празнуваме 10 години Европейска столица на културата.

През септември честваме и 10 години заедно с Shake That Хълм, предстои премиерно заглавие от Драматичен театър - Пловдив, рок и метъл фестивалът Music of Ages,, а ул. „Иван Вазов" ще бъде отново сцена на фестивала „Улица Станционна".

Кампанията „Фестивално Лято Пловдив 2024" се провежда за втора година, визуалната идентичност на материалите е дело на студио „Пункт", в сайта на „Пловдив 2019" е изработена специална страница, която дава лесен интерактивен достъп до всички големи събития подкрепени от фондацията.

Други от Култура

150 години преди Толкин Вагнер създава опери с герои като от “Властелинът”

Привличане на млада публика – с разказ за сюжет,  който те познават Приликите между “Властелинът на пръстените” и тетралогията на Рихард Вагнер “Пръстенът на нибелунга” са толкова поразителни

Народното събрание “пътува” – марки разказват историята му (Снимки)

Уникалната колекция на ексшефа на парламента Михаил Миков може да се види на "Балканфила" в Перник 147-годишната история на Народното събрание е разказана по необичаен начин - чрез марки и пощенски

EDEN беше домакин на бизнес ден с BMW и Unique Estates в Пловдив

На 28 април в Пловдив се проведе селектиран бизнес ден, организиран от списание Unique Estates Life Magazine в партньорство с BMW. Форматът събра ограничен кръг дами от бизнеса и обществения живот на

Хорът на момчетата получи плакет от областния на Пловдив за своите 50 г. (Снимки)

С почетен плакет на областния управител на Пловдив Владислав Попов бе удостоен Хорът на момчетата "Стефка Благоева". Това стана в заседателната зала на администрацията

Вижте тайния храм на книгите в сърцето на Рим, който малцина познават

Библиотеката "Казанатенсе" е бароково съкровище, което пази хиляди редки томове Само на няколко крачки от Пантеона и площад “Венеция”, където със сигурност са били всички посетители на Вечния град

>