Евтим Милошев се срещна с британската водеща и автор на филми проф. Бетани Хюз

31.05.2024 11:25
Евтим Милошев Снимка: Велислав Николов

Министър Евтим Милошев се срещна с проф. Бетани Хюз, историк и автор на документални поредици, чието предаване „Съкровищата на света" се излъчва в 120 държави по света. Това съобщиха от пресцинтъра на министерството на туризма.

Проф. Бетани Хюз е съосновател на SandStone Global, компания за телевизионни, филмови и аудиопродукции, а филмите на компанията се излъчват в най-гледаното време на BBC, National Geographic, Viasat History, Discovery, Amazon и Netflix.

„Вие сте едни от най-ценните посланици на България за света. Страната ни е страхотна, разполагаме с изключително богато културно наследство, чудесна природа и невероятни хора. Радвам се, че популяризирате страната ни и в мое лице Вие винаги ще имате доверен партньор", каза министърът на туризма Евтим Милошев.

През лятото на 2023 г. бе заснет и първият епизод на „Съкровищата на България", който представя Казанлъшката гробница, Бузлуджа, Базиликата в Пловдив, Хераклея Синтика, Рилски манастир, Рилските езера, Археологически музей – Варна, където е изложено най-старото обработено злато в света, Варненското езеро, нестинарските ритуали в село Кости и ритуали на жители от село Рибново. Епизодът „Съкровищата на България" бе представен за първи път у нас по телевизионния канал Viasat History на 24 май 2024 г., а във Великобритания епизодът е бил най-гледаното предаване в страната по Channel 4 в деня на неговото излъчване.

„За първи път дойдох в България преди 15 г. и се влюбих във вашата култура, история и природа. Още тогава знаех, че един ден трябва да направим специална поредица за богатствата на страната ви. България е много красива през пролетта и следващият ни проект, който ще бъде посветен на тракийската цивилизация, ще бъде заснет именно през това време на годината", заяви проф. Бетани Хюз.

Министерството на туризма подпомогна излъчването и разпространението на първи епизод на „Съкровищата на България" с мащабни рекламни кампании, осъществявани в мултинационалната телевизия и онлайн платформа на BBC, както и в Channel 4, включващи заснетите до момента епизоди на „Trеasures of Bulgaria".

През месец април 2024 г. бе заснет втори епизод на „Съкровищата на България", снимките се състояха в Пловдив, Велико Търново, Белоградчик, Созопол, пещерата „Магура". Бетани Хюз запозна министър Милошев и със следващия си проект от поредицата „Богатствата на света", в който отново ще бъде включена и България.

Може да гледате целия епизод на „Съкровищата на България" тук

Други от От страната и света

„ГеймСтоп“ отправи оферта за придобиване на „иБей“ за около 56 млрд. долара

Американският търговец на видеоигри „ГеймСтоп“ (GameStop) е отправил оферта за придобиване на значително по-голямата онлайн платформа „иБей“ (eBay) на стойност около 56 млрд

Еди Папазян: Партията на Радев ще има 3 месеца да си подреди къщичката

Твърде непозната е парламентарната група, тепърва ще разбираме какви са тези хора. Партията на Радев ще има три месеца, ще ги използва, за да си подреди къщичката

Един човек загина в катастрофа в страната през изминалото денонощие

Един човек е загинал при катастрофа в страната през изминалото денонощие, а 21 са ранени, съобщиха от МВР на сайта си, цитирани от БТА. Тежките произшествия за изминалите 24 часа са 12

Денков: Имаме различия с ДБ и те са основно за социално-икономически въпроси

Много се говори за раздяла  и драма. Ние търсим нова форма на сътрудничество. Раздяла няма - винаги сме били отделни партии. Това коментира по БНТ зам

Авиокомпания не може да вдигне цената на билета, след като вече ни го е продала, но може да анулира полета

Европейските регулации не позволяват на авиокомпаниите да вдигат цената на билета след като вече ни го е продала и сме го платили, но може да анулира полета, защото й е неизгоден

>