Окончателно: 32 г. затвор за убийците на клошаря Лалко на Джумаята в Пловдив

20.05.2024 12:04 24 часа Пловдив онлайн
Кирил Стоянов и Цанко Петрунов получиха окончателни присъди за убийството на Лалко Журков.

В продължение на 10 минути биячите нанесли 20 удара по несретника, като вдигали  и изправяли тялото на жертвата

Общо 32 години затвор получиха Кирил Стоянов и Цанко Петрунов, пребили до смърт клошаря Лалко Журков в градинката на Джумая джамия в Пловдив. Присъдите са потвърдени от Върховния касационен съд.
Убийството стана на 7 юли 2021 г.
Стоянов ще лежи 15 години, а съучастникът Петрунов – 17, тъй като е извършил престъплението в условията на опасен рецидив.
Двамата след употреба на алкохол пребиха до смърт Лалко, тъй като решили да го накажат, защото закачал момиче по неприличен начин. Тримата били приятели и всеки ден заедно пиели. Няколко дни преди убийството, пострадалият, който бил бездомник, се нанесъл да живее при Стоянов.
Недоволни от наказанията си и двамата подсъдими обжалваха пред ВКС чрез адвокатите си решението на Апелативния съд в Пловдив, като настояваха деянието да бъде преквалифицирано от умишлено убийство в причиняване на смърт по непредпазливост. Така очакваха да бъдат намалени наказанията им.
Върховните магистрати обаче намират, че искането е неприложимо при установените по делото факти. Побоят над бездомника е продължил около 10 минути с нанасянето на около 20 удара след неколкократно падане и изправяне на тялото на жертвата. Това говори, че извършителите изобщо не са мислили да спрат. След побоя не са оказали никаква помощ на пострадалия.
ВКС приема за неоснователни възраженията за явна несправедливост на наложените на подсъдимите наказания и ги оставя в сила.

Други от От Пловдив

Вятърът в Пловдив и областта повали дървета, смачка коли – пожарникарите накрак (Снимки)

Поражения има в областния град, в Сопот, в Баня и в Асеновградско Не спирайте под дървета, шофирайте внимателно на прибиране от празниците, зоват огнеборци Сериозни поражения върху автомобили от

Рангел след убийството на Митко в Цалапица: Бих го, обърна очите и умря

Апелативният съд завиши с две години наказанието на Бизюрев, като поряза исканията на близките на Димитър за доживотен затвор Във фаталната нощ казал, че иска да "ошамари" пострадалия

Пиротехник от Пловдив: Често се случва родител да купи кутия с пиратки и да я даде на дете. Това е опасно

Пиротехническите изделие са опасни. Родителите трябва да бъдат отговорни. Често се случва възрастен да купи кутия с пиратки и да я даде на дете или младеж под 18 години

Голям пловдивски булевард остана без осветление навръх празниците, започва спешен ремонт

Участъкът е в пълен мрак и създава неудобство и притеснение за преминаващите граждани Ключовият пловдивски булевард "Руски" е без улично осветление вече втори ден

Митрополит Николай благослови първия в България православен рождественски фотофестивал (Снимки)

Събитието събра над 350 фотографи от 17 държави С благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивски митрополит Николай в Пловдив беше открит първият в България православен рождественски

>