Компанията на Кристиан играла карти до късно и тръгнала да се прибира, но стига до дървото на бул. "Руски" (Снимки)

14.05.2024 07:31 24 часа Пловдив онлайн
Загиналите Кристиан Екмекчиян и Теодора Николова СНИМКИ: ФЕЙСБУК
Кристиан често е бил зад волана на скъпи и луксозни коли.
Кристиан с майка си Петя, която работи в КАТ–Пловдив.
Мнозина не могат да забравят вчерашната гледка на бул. "Руски" с разцепения джип–ковчег.

Проверяват как мощният и скъп джип на софийска фирма се оказал в ръцете на 21–годишния Екмекчиян

До късно играли карти 21–годишният Кристиан Екмекчиян, Теди Николова и приятелите им, след това тръгнали да се прибират, но не стигат до домовете си, защото джипът, управляван от младия шофьор, се разцепва в дърво на бул. "Руски".  Високата скорост е водещата причина за тежката катастрофа в 3,30 часа в понеделник, която потресе България. 

Състоянието на двамата спътници – момче и момиче на 22 години, возили се на задната седалка, остава тежко. Химическата експертиза ще каже употребил ли е водачът наркотици.

Хора от квартала твърдят, че мястото на катастрофата, често е арена на гонки, високи скорости и свистене на гуми. "Точно на тази пешеходна пътека преди години убиха човек", казва Димитър Василев пред БиТиВи.

Както е известно, майката на Кристиан – Петя, е служител на КАТ–Пловдив, а синът й се води, че работи във фирмата на баща си, която е за търговия с автомобили. Мощният "Рейндж Роувър", който се превърна в ковчег, се водел на софийска фирма. Разследва се как тази мощна и скъпа кола се е оказала в ръцете на 21–годишния младеж.

Други от От Пловдив

Съдът в Пловдив намали на 10 г. затвор наказанието на сириеца, убил сънародник в Харманли

Пробол го с нож след скандал Апелативният съд в Пловдив намали от 12 на 10 години наказанието на сирийския гражданин Рамадан Мохамед за убийството на негов сънародник в Регионалния приемателен

Вече изграждат езеро за водоплаващи птици в недовършения от години зоопарк на Пловдив

До края на годината трябва да са готови хабитатите на маймуните и на благородния елен Вече се работи по изграждането на езеро за водоплаващи птици в затворения от години недовършен зоопарк на

Държавата преведе близо 19 млн. евро на Пловдив за двата стадиона и пътни ремонти

Община Пловдив е получила близо 19 млн. евро от държавата за строителството и ремонта на ключови обекти, съобщи кметът Костадин Димитров. 9 171 000 евро са за довършването на стадион "Локомотив"

Млад мъж влезе през терасата на апартамент в Пловдив и задигна пари и вещи

Младеж с богато криминално досие и присъди е арестуван за взломна домова кражба в Пловдив, съобщиха от МВР. Действията на служители от Трето Районно стартирали в събота

Мъж ограби възрастна пловдивчанка в "Изгрев"

Криминално проявен и осъждан мъж е задържан за грабеж в Пловдив, съобщиха от МВР. Според предварителните данни, в четвъртък той пресрещнал възрастна жена в квартал "Изгрев" и насила издърпал

>