Два са новите случаи на COVID-19 у нас

10.05.2024 13:12
Коронавирус СНИМКА: Pixabay

Двама души са диагностицирани с коронавиру в страната през последните 24 часа, показват данните на Единния информационен портал. Новите случаи са установени с бързи антигенни тестове. 

Общият брой на тестовете, направени през последното денонощие, е 682. От тях 12 са PCR, а 670 – антигенни, показва Националната информационна система. Единият от новозаразените е с настоящ адрес в Благоевград, а другият в София област. 

Към момента в България са потвърдени общо 1 339 932 случая на новия коронавирус. От тях 8108 са активни. Общо излекуваните лица са 1 293 076.

Пациентите с доказан COVID-19, настанени в лечебни заведения за болнична помощ, са 124. От тях 20 се намират в интензивни структури. 

Поставените дози от ваксините срещу коронавирусната инфекция до момента са 4 726 480. От тях осем са приложени през изминалото денонощие.

Националната информационна система показва, че у нас медицинските служители, при които е констатиран новият коронавирус, са 26 755. През последните 24 часа не са регистрирани нови случаи.

38 748 са починалите, при които е бил потвърден COVID-19. През последното денонощие не са регистрирани нови случаи.

Други от Докторе кажи

Проучване: Изкуствените подсладители могат да променят гените на следващото поколение

Изкуствените подсладители, които се ползват за всичко - от закуски без захар до диетични газирани напитки, са основен избор за много хора, които искат да отслабнат

Изследване: Витамин D помага при болест на Крон и улцерозен колит

Научно изследване установи, че Витамин D помага при болест на Крон и улцерозен колит. Проучване с 48 пациенти предлага най-ясното обяснение досега защо добавките с витамин D подобряват резултатите

Нови случаи на морбили в страната, заразените са вече 137

Новите случаи на морбили, регистрирани в страната, са седем, други два случая са отхвърлени, а общият брой на заболелите към 16 април е 137 души, показват данните към четвъртък

„Информационно обслужване“: Автоматичното отчитане в аптеките премахва грешките при отпускане на лекарства

Новият изцяло дигитализиран процес за автоматично отчитане на изпълнените рецепти от аптеките, който беше въведен от началото на 2026 г., доведе до пълно елиминиране на грешките при отпускането на

Д-р Николай Болтаджиев: Огромни разлики в цените на лекарства са законна кражба

Разлики от десетки хиляди левове в цените на идентични лекарства между различни болници поставят въпроси за начина на разходване на средствата в здравната система, заяви за „Здравей

>