Семейство скочи от прозореца при пожара в Солинген, спаси ги колата на изгорелия Кънчо

25.04.2024 20:38
Апартаментът, в който загина българско семейство Кадър; @erkinses, youtube
Майката на пострадалия мъж Стефка Кадър: bTV
Бащата на загиналия Кънчо - Емил Жилов Кадър: bTV

Второ българско семейство и бебето им са пострадали в пламъците в Солинген, Германия, преди месец.

При пожар в жилищна сграда загинаха Кънчо Жилов, съпругата му Катя и двете им деца – 3-годишната Галя и 6-месечната Емили от пловдивското село Костиево..

Над жилището на семейство Жилови живеят семейство Костадинчеви. Те се спасяват, скачайки през прозореца. Двамата съпрузи са със сериозни наранявания и все още са в болница.

Стефка Костадинчева не може да забрави фаталната нощ.

„Видяхме синът ми през прозореца с бебето. Той го държеше завито с един юрган. Запалиха се пердетата. Той гушна бебето, обърна се и скочи. Падна върху една кола. Снаха ми падна на земята след него. Бебето остана върху ръцете му“, каза пред bTV Стефка, майката пострадалия мъж.

Малко повече от месец след пожара сградата вече се ремонтира. Властите разследват умишлен палеж. Задържан е 39-годишен германец, който е бивш наемател. Твърди се, че той е залял със запалителна течност стълбището.

Помощ нашите сънародници получават от турската общност в Солинген и местни духовни лица, които помагат на Жилови да приберат телата на близките си отново в България.

 

Други от От страната и света

Профилът на lover boy: Емоционално интелигентен, с поддържана външност

В схемата има и жени, които са по-успешни Емоционално интелигентен, добър психолог, с поддържана външност, скъпи дрехи, телефони и коли, любопитен и пътуващ по света

Мария Габриел единодушно бе избрана за председател на ЕНП жени

Мария Габриел единодушно бе избрана за председател на ЕНП жени, обявиха с гордост от ГЕРБ. Ето какво написаха от партията във фейсбук. "Поредно голямо признание за ГЕРБ и Мария Габриел

Алекс Николов пак най-резултатен, но "Лубе" го закъса

Асът на националния отбор по волейбол Алекс Николов отново бе най-резултатен за "Лубе", но това се случи при загуба в 10-ия кръг на италианския елит. 22-годишният българин и съотборниците му паднаха

Брад Пит (почти) професионален архитект и дизайнер

Холивудската звезда си купи и имение за 12 млн. долара в Холивуд Хилс Актьорът е известен с емблематичните си роли, но малцина знаят, че той има стара и сериозна страст извън киното – интериорния

Протестиращите гръцки фермери свалиха блокадата на Промахон

Протестиращите гръцки фермери са свалили блокадата на граничен пункт Промахон (срещу Кулата) на българо-гръцката граница и товарните камиони вече могат да преминават и в двете посоки

>