12 г. по-късно: Експертизата за починалата родилка Деяна все още не е готова, липсващ адвокат отложи делото

22.04.2024 10:49 Цветелина Танкинска
Деяна Георгиева Снимка: Архив

12 години след смъртта на 19-годишната родилка Деяна Георгиева все още няма наказани. Петорната експертиза за кончината на момичето, което почина през 2011 г., дни след като роди в столичната болница „Шейново", все още не е готова. Това стана ясно днес в Софийски градски съд. Вещите лица са подали молба за отлагане на делото като в нея са посочили, че ще тя ще бъде изготвена до края на май. Забавянето се дължало на факта, че обемът от материали е огромен.

Заседанието бе отложено и заради липсващ адвокат - този на личната лекарка на младата жена - д-р Байданова-Василева, която също е на подсъдимата скамейка.

До момента по тежкия казус не се случва нищо. Семейството на Деяна все още чака присъди. След шестгодишно разследване на подсъдимата скамейка застанаха д-р Лозанов и д-р Байданова – Василева от "Шейново", както и д-р Филипов, д-р Червеняков, д-р Христов, д-р Цеков от "Пирогов". На всеки един от тях е повдигнато обвинение за това, че при независимо съизвършителство са причинили смъртта на младата майка, която умира вследствие на сепсис.

Деяна почина 42 дни, след като роди сина си. Според епикризата тя е била изписана в добро състояние, но близките й са категорични, че всъщност е било критично – с много висока температура, силни болки в корема, повръщане, разстройство. Диагнозата, която й поставили, била летен вирус.

Други от От страната и света

Тежка катастрофа затвори магистрала "Тракия" на излизане от София към Бургас

Тежка катастрофа е станала на магистрала "Тракия", съобщиха очевидци в социалните мрежи.  Инцидентът е станал на излизане от София, в посока Бургас. Свидетели твърдят

105-годишният д-р Тодор Ценов гласува в чирпанското село Винарово

105-годишният д-р Тодор Ценов гласува днес след обяд в чирпанското село Винарово, съобщи внучката му Елена Бонева. Тя предостави снимките от вота на дядо си за сайта на вестник "24 часа"

"Гранична полиция" за случая в Елхово: Незаконните практики сред служители ще бъдат санкционирани

Главна дирекция „Гранична полиция“ (ГДГП) категорично е нетолерантна към прояви на корупция сред своите служители. Такива незаконни практики безкомпромисно ще бъдат пресичани и санкционирани от

Първите сигурни резултати в тв студиото на "24 часа" в 18,30 часа

Как се развива изборната интрига за 52-ия парламент. За да научавате първи важните новини, следете 24chasa.bg. А най-горещите коментари със свежи и умни събеседници гледайте в специалното ни тв

Сваляме данните от екзитполовете - 3 партии силно недоволни

Скъпи читатели, тук бяхме обобщили данните от екзитполовете на няколко агенции към 16 ч. От три политически партии ни се обадиха с обвинения, че манипулираме изборите. Затова свалихме данните

>