За втори път отложиха мярката на Петя Банкова и Стефан Димитров, търсят й служебен адвокат

16.04.2024 10:25 Кирил Борисов
Петя Банкова и Стефан Димитров в съда. Снимка ЙОРДАН СИМЕОНОВ

Болна адвокатка за втори път отложи мяркат за неотклонение на бившата шефка на митниците Петя Банкова и Стефан Димитров, които бяха задържани на 3 април. 

И днес, както и миналия четвъртък, Адвокат Аделина Натина представи болничен лист. Съставът на съда с председател Камен Иванов изпрати писмо до Софийската адвокатска колегия, за да бъде назначен служебен защитник на Банкова. 

В съда на автора инстанция не се яви и адвокат Людмил Рангелов, който е бил упълномощен само за мярката за неотклонение в Софийския градски съд, когато двамата бяха оставени за постоянно в ареста. 

За разлика от Банкова Стефан Димитров беше с двамата си адвокати - Ивайло Найденов и Марио Найденов. Те също бяха против да се дава ход на заседанието. 

"За мен те не трябва да лежат в ареста. Няма доказателства за контрабанда. Има задържан тир с цигари в Румъния, който по никакъв начин не е свързан със Стефан Димитров", каза адвокат Найденов след заседанието. 

Други от От страната и света

От 3 магазина Стара Загора иззеха списъци с имена и парични суми

В три търговски обекта в Стара Загора са намерени и иззети списъци с имена и парични суми. Това съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР в Стара Загора

Румен Радев обяви цел: 2/3 мнозинство да смени ВСС, но се съмнява да го постигне

С изкуствен интелект "Прогресивна България" ще анализира обществени поръчки Румен Радев обяви, че е възложил на икономическия екип да предложи "нов радикален подход за контрол на публичните финанси

Синоптикът Иво Андреев: Почина учителят ми Минчо Празников

Легенда, незаменим приятел и огромен човек, тъгува ученикът му На 88-годишна възраст е починал колоритният синоптик Минчо Празников, който по неповторим начин представяше в продължение на много

Рая Назарян официално закри 51-ото народно събрание, пожела успешна кампания

Председателката на Народното събрание Рая Назарян закри официално 51-ото народно събрание. Тя обяви, че днешното заседание е последното редовно на този парламент и пожела успешна кампания на колегите

Юлиян Попов изиска публичен достъп до първични данни от мониторинга на водите

Служебният министър на околната среда и водите Юлиян Попов изиска информация за възможните действия, които могат приоритетно да бъдат предприети  за осигуряване на публичен достъп в машинно четим

>