Борисов уверил посланиците на страните от ЕС, че ГЕРБ няма връзка със служебното правителство

09.04.2024 15:44

Категорично заявих пред посланиците на страните от ЕС, че ГЕРБ няма връзка със служебното правителство и няма да носим отговорност за работата му. Това съобщи във фейсбук профила си лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. 

"Днес се срещнах с посланиците на страните от Европейския съюз. Благодаря за домакинството на посланика на Белгия Н. Пр. Фредерик Мьорис. Запознах посланиците с политическата ситуация в страната и всички усилия, които ГЕРБ положи, за да се случи ротацията на кабинета Денков - Габриел. Категорично заявих, че ГЕРБ няма връзка със служебното правителство и няма да носим отговорност за работата му. В същото време ще продължим да бъдем гарант за евроатлантическата ориентация на България.

Сред останалите теми на разговора бяха финансовата стабилност на страната и готовността ни за приемане в Еврозоната, пълноправното членство в Шенген, енергийната диверсификация и предстоящите европейски избори, които ще съвпаднат с извънредните избори за български парламент", пише още той. 

Други от От страната и света

Човек загина при тежка катастрофа с камион и кола край Ябланица

Тежка катастрофа между лек автомобил и тир отне човешки живот. Пътният инцидент е станал около 11:30 часа край Ябланица, на първокласния път в началото на автомагистрала ''Хемус'' в посока София

Две жени и трима мъже теглили кредити онлайн с фалшиви лични карти, отмъкнали поне 120 000 евро

Те са от 19 до 25 години С чисти досиета са Ползвали онлайн банкиране Петима младежи - 2 жени и трима мъже, успяха да отмъкнат поне 120 000 евро от четирима души чрез ловка измама с онлайн банкиране

46-годишен преби бившата си

На 2 май ОД на ОДМВР Монтана постъпил сигнал от спешна помощ в областния град за нанесен побой над жена от мъжа й. Сигналът е посетен на място, където е установена 51-годишна жителка на областния

Гюров: Кабинетът спаси 400 млн. евро по плана за възстановяване

Служебното правителство спаси 400 млн. евро по второто и третото плащане по Плана за възстановяване и устойчивост, след като, след преговори с Европейската комисия

Кметът на Смолян: Поискахме експертна помощ от регионалното министерство за свлачището

Днес изпратих официално писмо до министъра на регионалното развитие и благоустройството и до „Геозащита Перник" ЕООД във връзка с критичната ситуация със свлачището в местността „Райковски ливади"

>