Катастрофата на пловдивския щангист Давид Фишеров се оказа допинг

05.04.2024 13:16

Бившият европейски шампион по щанги Давид Фишеров е със спрени права от 31 март 2023 г., става ясно от страницата на Международната тестова агенция. В неговата проба е открит тренболон или негов метаболид. Все още обаче няма наказание, като провинението е от 10 март.

Тренболонът е андроген и анаболен стероид, който се използва във ветеринарната дисциплина.

Давид е австриец, който обаче реши да вдига за България и спечели европейската титла в Тирана през 2022 г.

Преди световното първенство в Саудитска Арабия през септември миналата година бе обявено, че Давид няма да участва, защото попаднал в катастрофа и е контузен. Заради това не можел да участва на първенството на планетата, задължителен турнир за олимпийските игри.

Дейвид Фишеров, който се състезава за клуба по вдигане на тежести "Марица" беше избран за спортист №1 на Пловдив за 2022 година.  Тогава  той стана европейски шампион. Заради успехите си победи в анкетата, преведена между местните клубове.

Други от Други спортове

Петър Стойчев стана първият българин, проплувал протока Молокай в Хавай!

Легендарният български плувец в открити води Петър Стойчев прибави и хавайския проток Молокай към прекосените от него. Ето какво написа той във фейсбук след подвига: "От тъмно до тъмно

Наш борец стигна до схватка за олимпийска квота

Българският национал Магомед Рамазанов направи перфектна серия от победи с техническо превъзходство на олимпийските квалификации по борба в Истанбул, а Миглена Селишка преодоля първите две от общо

Йоана Илиева - от “аз бях най-слабата” до вдъхновение за бъдещето на фехтовката!

Изключи социалните си мрежи и спечели най-нервното състезание, за да стигне до Париж. Сега има не мечта, а цел, защото вярва в нея - олимпийски медал Едно лъчезарно българско момиче през 2023 г

Стилияна Николова спечели историческата европейска купа с първите "крос битки"

На полуфинал с бухалки Стили отстрани Боряна Калейн в българско дерби Стилияна Николова спечели първата в историята европейска купа по художествена гимнастика.  Състезанието се провежда в Баку

Шахфест с награден фонд 1700 лева стартира този уикенд в Пловдив

Могат да се включат всички желаещи Ежемесечният международен шахфестивал „Първи уикенд" с награден фонд 1700 лева ще стартира тази събота от 9,30 часа в Централния клуб на пенсионера на бул